Субота, 20 Квітня, 2024

Windows стане тонким клієнтом: Microsoft готує «хмарний ПК»

Microsoft працює над тим, щоб персональний комп’ютер перестав бути конкретним ноутбуком чи десктопом. Компанія розробляє сервіс, з яким Windows стане тонким клієнтом.

Прикладом тонкого клієнта може служити комп’ютер з браузером, який використовується для роботи з вебдодатками. З ним усі додатки, дані та налаштування знаходитимуться в «хмарі», а отримати свій ПК можна, увійшовши в обліковий запис на будь-якій машині.

Підписуйтесь на наш канал у Telegramhttps://t.me/techtodayua

Запуск «хмарного ПК» очікується у 2021 році. Він не відразу замінить локальні машини, а спершу буде опцією для тих клієнтів, які хочуть перетворити свій комп’ютер на тонкий клієнт. З ним Windows, Office та інші додатки будуть доступні в «хмарі».

Майбутній сервіс оплачуватиметься за фіксованою ставкою за кожного користувача. Це головна відмінність від наявного сервісу Windows Virtual Desktop, вартість якого залежить від споживання потужностей серверів Azure.

Концепція «хмарного ПК» від Microsoft існує вже багато років. Ще у 2014 році під час запуску сервісу Microsoft 365 представники компанії говорили, що не планують реалізовувати таку послугу. З того часу деякі версії Windows були частиною підписки Microsoft 365. У 2017 році топ-чиновники Microsoft короткий час використовували поняття «пристрій з Microsoft 365».

Microsoft також пропонує сервіс Microsoft Managed Desktop (MMD), який на умовах передплати надає бізнес-користувачам комп’ютер з Windows 10, котрий Microsoft налаштовує, оновлює та керує ним. MMD охоплює Microsoft 365, Windows Autopilot, залізо для Windows 10. Сервісом користуються деякі великі корпоративні клієнти.

Очікується, що сервіс «хмарного ПК» можуть презентувати навесні 2021 року.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися