Субота, 15 Червня, 2024

Facebook при створенні чат-бота залучила 1,5 млрд коментарів, тому бот іноді лається

Facebook запустила нового чат-бота, який вміє демонструвати емпатію, знання та особистість. Бот називається Blender, і його тренували на доступних публічно коментарях, з 1,5 млрд коментарів на Reddit включно. Як наслідок – бот іноді лається.

Представники соцмережі кажуть, що 49% користувачів воліли спілкуватися з ботом, а не з іншою людиною. Однак використання для тренування бота публічно доступних текстів реальних користувачів має деякі мінуси під час довгих діалогів. Час від часу Blender відповідає образливо, а в інші моменти вигадує факти.

Експерт зі штучного інтелекту у компанії The Envisioners Дейв Коплін каже, що Blender є кроком у правильному напрямку. Але перед ним стоїть дві фундаментальні проблеми. Перша – складність відтворення всіх нюансів людської взаємодії, наприклад, підтримання діалогу. Друге – використані дані для тренування. Навчання нейромережі на публічних діалогах у соцмережах приносить багато небажаного.

У Facebook порівнюють Blender з останньою версією чат-бота Google Meena. Порівнюючи діалогів з цими ботами на різні теми, з фільмами, музикою, вегетаріанством включно, майже 67% учасників назвали Blender більш людяним, ніж Meena.

Розробники пояснюють досягнутий результат застосуванням новітніх методик синтезу навичок, а також моделі з 9,4 млрд параметрів. Це в 3,6 раза перевищує найбільшу наявну систему. У Facebook кажуть, що їхній бот перший, в якому поєднали в одній системі широкий набір навичок спілкування.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися