Четвер, 30 Травня, 2024

Windows знову можна запускати на комп’ютерах Apple

Apple відмовилась від процесорів Intel x86 та найближчими роками перейде на власні процесори ARM. Для деяких юзерів це означало суттєве обмеження можливостей, адже на ноутбуки з ARM-процесором М1 неможливо було встановити Windows. Однак це вже не актуально – на комп’ютери Apple зному можна інсталювати Windows.

Про можливість запуску Windows на нові ARM-архітектурі повідомляв старший віце-президент Apple Крейг Федерігі. За його словами, єдина річ, яка заважала цьому була політика ліцензування Windows 10 on ARM. Тому поки що Windows 10 не можна запускати через фірмову утиліту Boot Camp, яка саме призначена для запуску MacOS та Windows на ноутбуках Apple.

Однак Windows 10 на ноутбуках Apple M1 можна запускати у віртуальній машині – таку можливість надає додаток Parallels Desktop 16.5. Він також дозволяє запускати Linux на цих ноутбуках.

Розробники з Parallels обіцяють, що на ноутбуках M1 Mac операційна система Windows 10 працюватиме з належною їй швидкістю. Також зі спеціальним режимом Parallels Desktop 16 Coherence Mode додатки Windows працюватимуть на Mac так, наче вони є нативними для нього.

Свою упевненість у високій продуктивності розробники Parallels підтверджують практичними тестами. Вони запустили такі програми x86 Windows як ігри Rocket League та The Elder Scrolls V: Skyrim.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися