Вівторок, 25 Червня, 2024

Google вважає Windows схожою на автомобіль-розвалюху

Windows вже стара та стомлена, і сьогодні варто переходити на Chromebook. Такий меседж доносить Google у своїй новій рекламі. Так, прямо цю фразу в ролику не вимовляють, але придивіться уважніше до номера автівки на її бампері:

Зараз сезон «назад у школу», і багато хто вибирає нові ноутбуки. У спробі популяризувати свої Chromebook (у них всього 30 млн юзерів за 8 років існування) рекламники з Google вирішили агресивніше атакувати головного конкурента – Windows.

У рамках кампанії «Переходьте на Chromebook» випустили ролик з популярним у США телеведучим наукових телешоу Біллом Наєм. У ньому він пояснює людську природу опору до змін. Контекст такого монологу в тому, що користувачі не хочуть переходити на іншу операційну систему.

У ролику Най говорить, що страх – це природна реакція на невідоме. Але ми сьогодні не живемо в печерах, де нас можуть з’їсти дикі звірі. І при цьому боїмося такої дрібниці, як зміна свого старого лептопа на новий Chromebook.

Наприкінці відео Най говорить, що страх втрати може викликати прив’язаність до знайомих речей. У цю мить він спирається на стару автівку, у якої бампер тримається на скотчі. Зі словами «ми пройшли через багато чого» актор плескає долонею по автомобілю, і бампер з номером WNDWS відпадає.

Приклеюючи назад бампер, Най говорить, що апдейти та патчі ніколи не завершуються, а ще на завантаження потрібно багато часу, і вона зависає чи щось гірше (у ролику це візуалізується спробою завести авто, але воно вибухає).

Запущена Google реклама повідомляє неправдиві факти. Наприклад, у ній говориться, що Chromebook оновлюються автоматично без збоїв, однак у 2017 році після апдейту Chrome OS до 56 версії десятки тисяч хромбуків відмовилися пускати користувачів у систему.

Експерти пояснюють надзвичайно низьку популярність Chromebook дуже обмеженими можливостями їхньої операційної системи, слабкими апаратними конфігураціями та необхідністю стабільного швидкого підключення до інтернету. Chrome OS запускає лише додатки з магазину Chrome Web Store, а віднедавна – ще програми для Android, однак останні часто мають проблеми з інтерфейсом.

Хромбук Google Pixelbook коштує $999, пропонуючи Core i5-7Y57, 8 ГБ оперативної пам’яті. Топова версія Pixelbook з 16 ГБ оперативної пам’яті та 512 ГБ SSD коштує близько $2000. За такі гроші можна взяти схожий лептоп на Windows 10, наприклад, Lenovo Yoga 920 за $1600.

З моменту виходу першого Chrome у 2011 році Google зрозуміла, що постійне підключення до інтернету все ще залишається утопією. Компанія та розробники адаптували свої додатки для підтримки роботи офлайн, але в Chrome Web Store залишається ще близько 200 програм, які працюють виключно онлайн.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися