Xiaomi анонсує нову лінійку смартфонів: чистий Android та флагманська камера

Це може бути щось дійсно нове, якщо проаналізувати рекламне відео нової лінійки Xiaomi. У ньому використано ті ж кольори, що на логотипі Google

Популярний в Україні китайський виробник Xiaomi готується розширити свій модельний ряд. Компанія оголосила про підготовку нової лінійки телефонів з флагманськими камерами. Перші девайси з нею презентують 5 вересня.

Xiaomi

Деякі експерти вважають, що нове оголошення – це просто глобальний запуск доступного в Китаї Mi 5X. Його камера ідентична за композицією з флагманом Mi 6.

Однак це може бути щось дійсно нове, якщо проаналізувати рекламне відео нової лінійки. У ньому використано ті ж кольори, що на логотипі Google, хоча й в іншому порядку. У цьому немає нічого дивного – ці дві компанії співпрацюють над наступним телефоном Android One. Це бюджетна лінійка девайсів, якими керує «чистий» Android. За попередньою інформацією, перший пристрій цієї серії може називатися Xiaomi Mi A1. Цей гаджет має бути поліпшеною версією Mi 5X з дисплеєм, який має мінімальні рамки. Цей апарат також не матиме фірмового інтерфейсу Xiaomi MIUI, а використовуватиме базову версію Google.

Усі випущені смартфони серії Android One відносяться до бюджетної категорії. Саме тому вони призначені виключно для країн, що розвиваються.

Навесні 2017 року топ-менеджер Xiaomi Донован Сан пояснив, як компанія випускає такі дешеві смартфони. «Неправильно розглядати діяльність Xiaomi тільки на прикладі апаратної частини або сервісів. Наша бізнес-модель заснована відразу на трьох стовпах: пристроях, програмному забезпеченні й екосистемі, – каже топ-менеджер. – Ціна на наші смартфони заснована на моделі «витрати плюс». Цим ми відрізняємося від багатьох наших конкурентів. А смартфони Xiaomi – платформа з набором онлайн-послуг для користувачів, які з інтернетом на «ти». Це постійне джерело доходів, який доповнює нашу бізнес-модель». Модель «витрати плюс» – це спосіб, при якому ціна розраховується не відносно попиту, а у вигляді фіксованої надбавки до собівартості.

Донован Сан зазначив, що фірмові сервіси Xiaomi не обмежуються тільки китайським ринком. Компанія впроваджує їх у будь-яких країнах, де є велика кількість користувачів смартфонів Xiaomi.

«Смартфони Xiaomi залишаються доступними, як я вже зазначав, завдяки унікальній бізнес-моделі компанії і незвичайному підходу до торгівлі. Якщо ви пам’ятаєте, ми довели, наскільки ефективними можуть бути інтернет-продажі, тоді, коли наші конкуренти це ще не усвідомлювали, – пояснює менеджер. – Сьогодні ми присутні і в стільникових салонах, але не простих, а таких, у яких присутні «товар обличчям», розумні ціни і увага до покупця».