Вівторок, 16 Квітня, 2024

Xiaomi обіцяє не забирати можливість розблокування бутлоадера

Xiaomi вирішила офіційно спростувати існуючі чутки про те, що користувачам буде неможливо отримати повний контроль над своїм телефоном. Раніше з’явилася інформація про те, що китайський виробник планує зупинити сервіс з надання кодів розблокування бутлоадера. Однак поки що Xiaomi обіцяє, що ця служба продовжить роботу.

Щоб стати повним власником свого ж смартфона необхідно мати рут-доступ. Отримати його можна лише за умови того, що виробник мобільника дозволяє розблокувати бутлоадер. Популярні сьогодні вендори продають смартфони із заблокованим бутлоадером, однак деякі з них дозволяють окремо власнику звернутися за розблокуванням. Наприклад, Xiaomi для цього керує службою Unlock Bootloader.

Бутлоадер – це програма, яка відповідає за завантаження смартфона. Вона активується одразу при натисненні кнопки живлення. Заблокований бутлоадер означає, що користувачі не можуть нічого зробити зі своїм апаратом – видалити системні додатки, змінити ОС, блокувати показ реклами, відновити апарат у випадку серйозного збою тощо. Усе це та багато іншого дозволяє розблокований бутлоадер, завдяки чому можна змінити дефолтну програму для відновлення в телефоні та отримати більше свободи.

Останнім часом Xiaomi почала вводити все більше заборон на зміну програмного забезпечення у своїх смартфонах. У серпні власники її апаратів дізналися, що після переходу на MIUI 10 вони отримали функцію anti-rollback, яка не дозволяє апарату працювати після повернення на попередню версію прошивки. Компанія також ускладнила установку сторонніх прошивок, збільшивши час очікування коду розблокування з 72 до 720 годин.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися