Неділя, 21 Квітня, 2024

Як Google отримала найкращу камеру з посереднього «заліза» Pixel

Нові смартфони Google Pixel та Pixel XL захопили експертів своїми фотографічними можливостями. Ці смартфони Pixel мають найкращу мобільну камеру в історії, і такі слова підтверджуються даними фотолабораторії DxOMark. Її експерти оцінили камеру Google Pixel у 89 балів. Найближчі суперники – HTC 10, Samsung Galaxy S7 Edge, Sony Xperia X Perf. – набрали лише 88 балів. А Apple iPhone 7 заробив своєю камерою 86 балів.

bufer-obmena011

Цікавості додає те, що найкращу в історії мобільну камеру отримали на посередньому «залізі». Серед характеристик Google Pixel, наприклад, об’єктив f/2.0 без оптичної стабілізації. Адже натомість Google звернулася до алгоритмів.

Експерт з комп’ютерної графіки в Google Research Марк Левой розповів, як за допомогою програм вдалося отримати найкращі фотографії. За його словами, у Pixel є важливим режим HDR+. Звичайний HDR популяризувала свого часу Apple, і він вже кілька років доступний у гаджетах Nexus.

Традиційний HDR передбачає об’єднання кількох однакових кадрів, які відзняті з різною експозицією. Завдяки цьому при злитті в одне фото темні об’єкти можна зробити яскравішими, а пересвічені – затемнити. Це дозволяє отримати чіткий, детальний та насичений знімок. Підхід Google у HDR+ зовсім інший, хоча для нього також потрібно кілька кадрів. Різниця лише в тому, що всі вони виконані з пониженою експозицією. Це береже від пересвічування, а затемнені зони висвітлює математика.

За словами розробників, навіть затемнені зони мають дані про колір, але цю інформацію перекриває шум. Адже на фотосенсор потрапила недостатня кількість фотонів. Саме тут до справи беруться математичні алгоритми, які з дев’яти однакових кадрів знижують зашумленість зображення втричі. Більше фотографій – більша якість фінального знімка. При цьому вдається уникнути «привидів» – контурів швидкорухомих об’єктів, які потрапили в якийсь з кадрів для об’єднання. Режим HDR+ також дозволяє зберегти насиченість кольорів, тоді як інші смартфони роблять їх блідими.

Режим HDR+ став можливим завдяки новим процесорам. У чіпі Qualcomm Snapdragon 821 є сигнальний процесор Hexagon, який дозволяє захоплювати сирі дані з фотосенсора без затримок. Завдяки йому камера починає знімати відразу після запуску відповідного додатка, а не при натисненні кнопки зйомки.

«У момент, коли ви натискаєте на спуск, зйомка не відбувається. Фотографію вже зробили, – пояснює Левой. – Коли ви натискаєте на кнопку, телефон лише позначає час натиснення і комбінує кілька вже відзнятих кадрів в один». У попередніх мобільниках Nexus 6P та 5X при натисненні затвору на екрані з’являвся знак очікування. Це означало, що гаджет робить кадри для подальшого об’єднання.

 

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися