Facebook самостійно взявся перевіряти достовірність новин

Інтернет буквально потопає у вирі фейкових новин, а його розробник Тім Бернерс-Лі вважає неправдиві матеріали однією з головних загроз

Найбільша соцмережа світу вирішила власними силами боротися проти брехні. Facebook запускає інструмент, який дозволить визначити достовірність новин.

новин

«Одним із наших основних завдань є підтримка інформованої спільноти на Facebook. Це означає, що ми допомагаємо людям обмінятися думками про останні новини й оновлення. Водночас це означає, що ми хочемо дати їм можливість отримати повнішу картину того, що відбувається», – йдеться в офіційному прес-повідомленні.

У публікаціях, якими діляться користувачі, з’явиться функція «Статті на тему», яка буде допомагати відрізняти фейкові новини від справжніх. У компанії підкреслили, що для перевірки новин будуть використовувати оновлену систему і відправляти результати фактчекерам. Нова функція буде доступна користувачам Facebook у США, Франції, Нідерландах і Німеччині.

Інтернет буквально потопає у вирі фейкових новин, а його розробник Тім Бернерс-Лі вважає неправдиві матеріали однією з головних загроз. Найбільші інтернет-компанії намагаються знайти рішення проти фейкових публікацій. Wikipedia, наприклад, запускає власний новинний сервіс, де публікуватиме лише перевірені матеріали. Серед борців з фейковими новинами є і Facebook, яка навесні навіть опублікувала на правах реклами в декількох великих британських газетах інструкцію з виявлення недостовірних новин.

Фейкові новини стали справжньою індустрією – їх публікують цілі міста. Інтернет-сервіси намагаються боротися, але експерти кажуть, що все без особливого успіху. Фахівці Trend Micro назвали суму, у яку обійдеться будь-кому маніпуляція думкою користувачів Мережі.

Фейкові новини є лише частиною загальної картини, в якій правда вже не знаходиться на першому місці. Експерти називають нинішню ситуацію «постправдою». Саме це слово, за версією словника Oxford Dictionaries, стало головним іменником 2016 року. Воно відноситься до обставин, у яких факти означають менше, ніж емоційне забарвлення ситуації. Подібні публікації примножують наші звички та бачення, що змушує нас більше відчувати, ніж думати. У результаті з’являється дуже розрізнене суспільство, яке керується емоціями та готове на радикальні дії.

Емоції, вважають експерти, сьогодні вже часто сприймають як точки зору. Це призводить до страхітливого наслідку, коли всі новини перетворюються на дезінформацію. Інформація в матеріалах подається так, що створюється ілюзія того, що ви щось знаєте. Хоча насправді ви знаєте ще менше. Проблема не в розважальній частині публікацій, проблема в тому, що всі питання нам показують у розважальному стилі.