Неділя, 25 Лютого, 2024

Як Китай збирається перебудувати свій інтернет

Влада Китаю оголосила про початок грандіозної програми модернізації власної інтернет-інфраструктури. І витратити на це планується у сотні разів більше за країни Європи. Влада Піднебесної вкладе $182 млрд в оптоволоконні мережі, а також в 4G-зв’язок по всій країні протягом найближчих двох з половиною років.

Представник китайської адміністрації заявив в інтерв’ю, що уряд планує інвестувати $69,3 млрд у будівництво нових мереж протягом цього року. Решту суми розміром в $112,8 млрд увіллють у проект до кінця 2017 року.

Для порівняння: влада Великобританії за останні кілька років інвестувала в розвиток інтернету близько $1,22 млрд, або приблизно $20 на одного активного користувача. У Китаї на одного користувача планують витратити по $132.

Масштабна реформа інтернету повинна покласти край перепадам у швидкості національного інтернету Китаю. Багато хто вважає, що ці «пригальмовування» викликані системою моніторингу, відомої як «Великий Китайський фаєрволл» або «Золотий щит». Цей проект запрацював у 2003 році і являє собою систему серверів на інтернет-каналі між провайдерами та міжнародними мережами пересилання даних, яка фільтрує інформацію.

Офіційні представники влади Китаю стверджують, що вже до 2017 року 100-мегабітними оптоволоконними мережами забезпечать не тільки міста, а й понад 80% китайських сіл. Також в усіх містах і селах буде доступ до 4G-мереж на швидкості до 30 Мбіт/с.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися