Понеділок, 15 Квітня, 2024

Як не опинитися без рукавичок у морози

Калейдоскоп температур цієї зими змушує користуватися прогнозами погоди. Але виявляється, що не всі подібні сервіси можуть правильно підказати, на які погодні умови чекати в майбутньому. Ми спробували розібратися, чому так відбувається, та відшукали служби, які дають найточніші покази.

Як прогнозують

Сьогодні прогноз погоди – це використання математичних моделей земної атмосфери, які спираються на зібрані історичні метеодані, відомості від метеостанцій по всій планеті, метеозондів тощо. У наявних комп’ютерних моделях використовується сітка 20 на 20 кілометрів або 15 на 15 кілометрів для рівнинного ландшафту. Для складних ландшафтів, наприклад, гір, сітка може бути 1 на 1 кілометр. Менший розмір сітки вимагає занадто великих обчислювальних потужностей, і подібні моделі роблять для особливих подій. Наприклад, для Олімпіади в Сочі у 2014 році, створили модель COSMO із сіткою в 100 метрів.

У світі існує кілька популярних моделей прогнозування погоди, якими й користується більшість сервісів. Це американська модель Global Forecast System, яка передбачає погоду з точністю до 0,25 градуса. Також використовується інша американська модель GFS, а європейську модель ECMWF вважають найточнішою у світі. Вона передбачає погоду на рівні 91%, тоді як GFS – лише 88%.

Де дивитися погоду

Якщо ви бачите, що погодний сервіс видає прогноз на 10 діб, тоді знайте, що, швидше за все, він використовує ECMWF. Покази на 16 діб можуть означати використання GFS.

Далі різні сервіси можуть використовувати індивідуальні алгоритми прогнозів, а також обробки вихідних даних. Саме це і дає таке різноманіття показів на сайтах. Якщо порівняти прогнози з реальними даними, тоді отримаємо таку точність:

Чим ближче сервіс до точки 0, тим точніше його прогнози. У BBC Weather, наприклад, денні прогнози – одні з найточніших, тоді як нічні – не в першій п’ятірці. Найточнішими в короткострокових (до 36 годин) прогнозах можна вважати meteoinfo, intellicast та wunderground.

Заходити на сайти цих метеосервісів не завжди зручно, тому можна скористатися програмами для мобільного. Такі є у Wunderground, Intellicast. Служба weather.com також має додаток для смартфона.

За матеріалами: Habrahabr, Geektimes, NY Times

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися