Вівторок, 16 Квітня, 2024

Супутниковий зв’язок в iPhone 13 може бути лише для екстрених випадків

Можливості супутникової комунікації у iPhone 13, про які стало відомо нещодавно, можуть виявитися не для звичайного використання. За даними видання Bloomberg, підтримка супутникового зв’язку в наступному поколінні мобільних смартфонів Apple призначена для комунікації з екстреними службами.

Одна з функцій називатиметься Emergency Message via Satellite та дозволить відправляти текстові повідомлення до екстрених служб та своїх екстрених контактів в умовах відсутнього покриття стільникової мережі.

Ці послання матимуть обмеження довжини і отримувачі їх одразу зможуть розпізнати. На смартфонах Apple звичайні повідомлення SMS виводяться на зеленому фоні, а повідомлення iMessages – на синьому. Супутникові повідомлення виводитимуться на сірому фоні. При цьому такі сповіщення ігноруватимуть безшумний режим Do Not Disturb.

Іншою функцією є збір інформації про екстрену ситуацію. Телефон запитає у юзера, в які саме обставини він потрапив, наприклад, це може бути пожежа, ДТП з авто, пригода на човні тощо. Також можна буде відправити інформацію зі своїми координатами та медичним ідентифікатором, який можна налаштувати у вбудованому додатку Health.

Супутниковий зв’язок дозволить одночасно повідомляти про свої проблеми як екстреним контактам, так і екстреним службам.

У Bloomberg повідомляють, що наступний iPhone може мати необхідне апаратне обладнання для забезпечення супутникової комунікації. Однак цю функцію навряд чи варто очікувати саме в iPhone 13. Її швидше завершать у наступному році.

Існує також версія, що розмови про супутниковий зв’язок в iPhone – повна нісенітниця. Apple лише купила частоти, які раніше належали супутниковому оператору зв’язку і майбутній iPhone використовуватиме їх для звичайної комунікації в мобільній мережі.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися