Понеділок, 15 Квітня, 2024

Як працює Wi-Fi в київському метро

Наприкінці літа на трьох станціях київського метро запрацював Wi-Fi. Це Майдан Незалежності, Площа Льва Толстого та Олімпійська. Згодом провайдер Mosquito Mobile планує покрити всю підземку. Ми ж поки вирішили дізнатись, як працює інтернет на тих станціях, що є. І для цього відвідали їх у годину пік. Тоді навантаження на мережу має бути максимальним.

Для того щоб підключитися до безплатного Wi-Fi, треба вибрати мережу під назвою Mosquito. На деяких станціях є інші мережі – вони службові, і користуватися ними не вийде, але можна переплутати назву.

Коли мережа вибрана, з’явиться промосторінка провайдера. Там треба натиснути кнопку «Підключитися», після чого можна користуватись інтернетом. Пристрій на деякий час запам’ятовує, що ви відвідали промосторінку з кнопкою підключення, тому під час поїздки вам не треба буде повторно підключатися на кожній новій станції. А от залишивши метро навіть на короткий час (приблизно 15-20 хвилин), до Wi-Fi потрібно буде знову під’єднуватися вручну.

Покриття Wi-Fi доступне не лише на платформах, а й на ескалаторах та у вестибюлях станцій. Це дуже зручно, адже саме у вестибюлях часто призначають зустрічі. Та й просто в черзі за жетоном (якщо у вас нема проїзного або платіжної картки з технологією PayPass від MasterCard) можна швиденько переглянути стрічку новин.

Тож яка швидкість роботи інтернету в метро? На станції «Олімпійська» навіть у годину пік було не дуже багато людей. Відповідно, і швидкість висока – і на приймання, і на пересилання більше 40 Мбіт/с.

Швидкість на станції «Олімпійська»

На Площі Льва Толстого людей було значно більше. У кінці станції там часто стоять люди, які на когось чекають. Так було і цього разу. Багато з них користувались гаджетами, але на швидкість це суттєво не вплинуло. На отримання даних вона коливалась від 30 до 40 Мбіт/с, а ось на відправлення була майже вдвічі нижчою, ніж на Олімпійській, – 24 Мбіт/с.

Швидкість на станції «Площа Льва Толстого»

Площа Льва Толстого, як і Майдан Незалежності, має переходи між станціями. Провайдер заявив, що в них покриття не буде. Мовляв, люди мають там проходити, а не стояти, тож такий захід необхідний заради безпеки пасажирів. Ми перевірили, чи справді там немає покриття. Насправді сигнал у перехід на Палац спорту трохи добиває, але його якість та швидкість суттєво падають. Заміри показали всього 1 Мбіт/с ближче до платформи. Відійшовши далі, майже до самого міжстанційного ескалатора, сигнал взагалі зник.

На станції «Майдан Незалежності» швидкість була відчутно меншою. Незрозуміло, з чим це пов’язано, адже багато людей з гаджетами виявити не вдалося. Тим не менш, пересилання даних відбувалося зі швидкістю в різних місцях від 10 до 35 Мбіт/с. А ось отримання стабільно залишалось у межах 10-15 Мбіт/с. Сигнал також був на міжстанційному ескалаторі та на майданчику при виході з довгого переходу. Причому його швидкість була така ж, як і на станції загалом.

Швидкість на станції «Майдан Незалежності»

Окрім замірів швидкості на кожній станції, ми й просто дивилися на зручність користування інтернетом у звичному режимі. Скрізь все було добре – жодних лагів, підвисань чи вильотів. І читання стрічки Facebook, і постинг, і перегляд відео з YouTube пройшли без проблем та жодних нарікань.

Користуватися метрополітенівським Wi-Fi можна для всіх звичних речей, навіть для перегляду роликів на YouTube
TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися