Понеділок, 11 Грудня, 2023

Як у Windows 10 змінити Wi-Fi з 2,4 на 5 ГГц

Ваш домашній інтернет Wi-Fi може працювати швидше без необхідності зміни роутера чи провайдера. Достатньо лише перевести свої гаджети в частотний діапазон 5 ГГц. Він має значно більшу пропускну здатність, ніж стандартні 2,4 ГГц, а також він відчуває менше перешкод від сусідських Wi-Fi, мікрохвильовок, Bluetooth, які працюють у 2,4 ГГц.

Як перевірити підтримку 5 ГГц у Windows 10

Щоб дізнатися, чи підтримує ваш комп’ютер частотний діапазон 5 ГГц Відкрийте меню «Пуск» та знайдіть у ньому іконку командного рядка. Клацніть на цій іконці правою кнопкою миші в контекстному меню оберіть запуск командного рядка від імені адміністратора.

У вікні командного рядка наберіть команду netsh wlan та в його видачі в рядку Radio types supported знайдіть 802.11a чи 802.11ac. Якщо у видачі лише 802.11g, 802.11n, 802.11b – Wi-Fi вашого комп’ютера працює лише в 2,4 ГГц.

Як встановити використання 5 ГГц у Windows 10

Натисніть комбінацію Win + X та оберіть «Диспетчер пристроїв». У диспетчері в меню «Вид» активуйте відображення прихованих пристроїв.

Відшукайте у списку пристроїв мережеві адаптери та знайдіть серед них адаптер Wi-Fi. Клацніть на ньому правою кнопкою миші і перейдіть у «Властивості».

На вкладці «Додатково» знайдіть опцію вибору робочого частотного діапазону. У її меню вкажіть 5 ГГц.

Залежно від драйвера вашого Wi-Fi опції перемикання частотного діапазону може не бути. В такому разі спробуйте знайти опцію VHT 2.4G та вимкніть її, щоб відключити частотний діапазон 2,4 ГГц.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися