Як виглядає найменший у світі комп’ютер

Смартфон у кишені чи «розумний» годинник на руці – це не межа мініатюризації. Комп’ютер Michigan Micro Mote настільки маленький, що не перевищує за розміром рисове зернятко. При цьому гаджет здатний робити фотографії, визначати температуру і записувати показання тиску.

Розроблений спеціалістами Університету Мічигану пристрій займає всього один кубічний міліметр простору. Він не є концептом чи теоретичною ідеєю – науковці вже готові запустити його в масове виробництво.

Процесор найменшого у світі комп’ютера на ребрі монетки

Мініатюрний комп’ютер позбавлений портів для підключення клавіатури і миші або монітора. Тому вчені програмували Michigan Micro Mote (M3) та заряджали його акумулятор за допомогою світла. Посилаючи певні імпульси з високою частотою, оператор песилає дані в пам’ять гаджета. А відповідь отримує по радіоканалу.

Комп’ютер M3 з приєднаним до нього датчиком температури та додатковою антеною для збільшеного радіусу дії

Хоча науковці заряджали свій гаджет, але у звичайних умовах такий комп’ютер може працювати вічно. Він має вбудовану сонячну панель та збирає енергію від радіосигналів. Зі споживанням 20 мікроватів в активному режимі та 2 нановати в режимі очікування доступної йому електрики цілком достатньо.

Компактні розміри дозволяють вводити M3 в організм, де він буде виконувати стеження за показниками життєдіяльності. Однак спектр застосування не обмежений медициною – зацікавленість до розробки виявляють і представники нафтової промисловості для виявлення нафтових покладів. Самі ж науковці бачать ще одне використання M3 – забезпечення розвитку інфраструктури «інтернету речей».

На Michigan Micro Mote дослідники не зупиняються: вони взялися за створення ще більш мікроскопічного комп’ютера, який вони вже називають між собою «розумним пилом». Вони хочуть досягнути рубежу, коли розмір комп’ютера буде вимірюватися в мікронах. Це дозволить вводити комп’ютери навіть у клітини тіла.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я