Субота, 13 Липня, 2024

Піратський контент покращує грамотність і розвиває знання

Згідно з новим дослідженням Африканського інституту розвитку й управління (African Governance and Development Institute, AGDI), піратство покращує грамотність і розвиває знання. Фахівці з AGDI попереджають, що суворі антипіратські закони в деяких випадках неприйнятні.

В Африці, де доступ до загальноосвітніх джерел та програмного забезпечення часто обмежений або відсутній, неліцензійний контент у першу чергу використовується для збору і поширення інформації. Автори наукового дослідження заявляють, що суворі антипіратські закони можуть негативно вплинути на розвиток людини, знизити рівень грамотності та обмежити поширення знань.

Один із таких випадків стурбував навіть представників ООН у Кенії. Вони повідомили виданню Torrent Freak, що розчаровані судовою забороною щодо книжкового порталу Library.nu. Співробітники ООН заявляють, що подібні ресурси просто необхідні в африканських містах, таких як Найробі, де всього чотири книгарні, і ті поширюють тільки белетристику.

За словами дослідників з AGDI, пом’якшення обмежень авторських прав для африканських країн дозволить істотно прискорити поширення необхідної інформації у вигляді наукових і технічних публікацій.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися