Вівторок, 25 Червня, 2024

Як змінюються звички українських інтернет-користувачів

Google вивчає особливості поведінки українських користувачів інтернету, чимало цікавих фактів з дослідження були опубліковані в офіційному блозі Google Україна. Обробкою та узагальненням даних займалась німецька дослідницька компанія TNS Infratest. Повну статистику можна знайти на сайті Consumer Barometer, нижче ми наводимо найцікавіші дані з дослідження.

В Україні продовжує зростати використання смартфонів

За даними дослідження, уже 35% українців є користувачами смартфонів (у 2015 році ця цифра становила 28%). Серед молодих людей у віці до 35 років ця цифра ще вища: в цій віковій категорії 72% українців використовують смартфони. А в цілому з 2013 року кількість користувачів смартфонів в Україні зросла на 150%.

pastedimage0

Українці використовують свої смартфони для різних видів активностей: найпопулярнішими є пошук інформації (45%), соціальні мережі (42%) і перегляд онлайн-відео (37%).

pasted-image-1

Українці все більше часу проводять онлайн

Дослідження показало, що 85% українських інтернет-користувачів щодня перебувають у режимі онлайн. При цьому серед молодих людей цей відсоток ще вищий: серед опитаних онлайн-користувачів у віці до 25 років щодня користуються інтернетом 98%, у віці 25-34 років – 93%. Цікаво, що серед інтернет-користувачів старше 55 років щодня заходять в інтернет 72%.

pastedimage2

Особливості поведінки українських користувачів у режимі онлайн

Згідно з результатами дослідження, у 2016 році на одного українця в середньому припадає 1,2 підключений до інтернету пристрій, що на 58% більше проти 2013 року. І українці активно цим користуються. Так, 61% українців має звичку користуватися своїми смартфонами під час перегляду ТБ, а 35% телеглядачів віком до 35 років виходять онлайн з іншого пристрою під час перегляду телевізора.

pastedimage3

51% українських користувачів інтернету шукає інформацію про будь-які продукти щонайменше раз на місяць. А 36% українців у віці до 35 років шукають інформацію про товари на своєму смартфоні так само часто, як на комп’ютері.

Перегляд відео онлайн є однією з найпопулярніших активностей серед українців – 49% дивляться онлайн-відео щодня, а 29% – мінімум раз на тиждень. При цьому серед молодого покоління цифри ще вищі: щодня онлайн-відео дивиться 71% українських інтернет-користувачів у віці до 35 років, а кількість молодих українців, які дивляться відео в інтернеті щонайменше раз на тиждень, становить уже 92%.

Українці використовують свої смартфони для входу в інтернет найчастіше для особистих цілей – так відповів 61% опитаних. При цьому тільки для особистих цілей смартфонами користуються 58% українців, а для особистих і бізнес-цілей – 30%.

В Україні дослідження проводилося в період з січня по березень 2016 року, вибірка – 1000 респондентів у віці 16+, у форматі телефонного та персонального інтерв’ю.

Олексій Ліщук
Олексій Ліщук
IT-журналіст з давніх-давен. Володіє унікальним талантом знаходити чудові речі в китайських інтернет-магазинах.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися