Понеділок, 20 Травня, 2024

Планшети Android можуть потрапити до «Червоної книги» гаджетів

woman-buys-a-digital-tablet

Кілька років тому аналітики кепкували з комп’ютерів та ноутбуків, які здавали свої позиції під натиском смартфонів та планшетів. Останні сьогодні також опинилися під загрозою, адже їхні продажі швидко знижуються. А з розповсюдженням iPad Pro та трансформерів на Windows планшети під Android можуть потрапити до «Червоної книги» гаджетів, що зникають. Сьогодні їхні цифри продажів ще досить вагомі, але виробникам вже варто замислитися про майбутнє цих девайсів.

Трохи історії

Планшети на Android можна вважати феноменом. Незважаючи на те, що популярність прийшла не відразу, в основному через повільну адаптацію Google до цього формфактора, різноманітність і кількість варіантів є подарунком для споживачів. На ринку вже присутні не тільки дорогі iPad – є варіанти на будь-який гаманець та можливості. До того ж планшети заповнили важливу нішу мобільних гаджетів, на яких можна зручно споживати контент та виконувати прості завдання.

Той час уже минув: сьогодні смартфони з діагоналлю до 5 дюймів знайти досить важко. Ринок займають гаджети з діагоналями від 5 дюймів, а багатьом подобаються навіть моделі від 6 дюймів. Постає питання, навіщо купувати планшет діагоналлю 7 або 8 дюймів, коли 5,5-дюймовий смартфон здатний виконувати те саме чи навіть більше. Фактично сучасні великі мобільники є одночасно і смартфонами, і планшетами.

З іншого боку, топовим і великим планшетам загрожувала Windows, яка з виходом Windows 10 стала привабливою для гібридів, ноутбуків-трансформерів, які почали тіснити звичні планшети.

У такій ситуації Android-планшети потрапили у скрутне становище, і багато виробників відповіли очікувано – вийшли з гри. Найкращим прикладом цього став анонс від Dell, у якому компанія відмовилась від подальшої розробки Android-планшетів на користь рішень на Windows.

Безрадісне сьогодення

У роки планшетної «лихоманки» виробники прагнули бути першими у своїх інноваціях. Були гаджети зі стилусом, планшети-трансформери, які перетворювалися на ноутбуки, або телефони, що перетворювалися на планшети. Деякі із цих ідей згодом знайшли своє відображення в планшетах на Windows і пристроях iPad. Але на цьому розвиток Android-планшета як класу закінчився. Виробники перемістили свою увагу на бюджетний сегмент. Навіть великі гравці, такі як Samsung і LG, стали випускати планшети середнього і бюджетного сегмента, приділяючи мало уваги інноваціям у преміум-сегменті.

Такий підхід хоча і працював, але недовго. Смартфони стали збільшуватися в розмірах і ставати продуктивнішими. Будь-який смартфон-«середнячок» з великою діагоналлю міг сперечатися з планшетами у всьому, за винятком автономності. І з нього можна було дзвонити і брати його куди завгодно. Дешеві планшети стали лише непомітним рядком у фінансових звітах, як свого часу відбулося з дешевими смартфонами і традиційними мобільними телефонами.

Пошук нової стратегії

Для виживання планшетів, особливо на базі Android, необхідно знайти нову причину для їхнього існування. За минулі кілька років багато планшетів на Android використовувалися як способи споживання інформації. Але Microsoft Surface і iPad Pro показали, що планшетам ще є куди рости: потенційні можливості для створення контенту здебільшого розглядалися як побічний продукт. Подібні сценарії роботи загрожують потіснити ноутбуки. Але останні також не стоять на місці та запропонують непосильне для нинішніх планшетів: мобільність, гнучкість у використанні і хорошу автономність.

Android Nougat – лише початок

Великі планшети цілком можуть стати заміною робочого ПК, але їм поки що не дуже сприяють мобільні ОС. Навіть Android як більш відкрита мобільна платформа в цьому відношенні поки відстає. Найкращий приклад – поділ екрана та робота з кількома вікнами. Усе це давно вже можливо технічно, але широка підтримка офіційно з’явилася лише з релізом Android 7.0.

Android також потрібно попрацювати над підтримкою різноманітних пристроїв. Хоча сама ОС підтримує різні маніпулятори, з мишею включно, але додатки не до кінця під них підлаштовані.

У підсумку

Ринку Android-планшетів необхідний девайс, який заявить усьому світу: «Ось таким повинен бути Android-планшет!». Ця роль традиційно відводилася девайсам лінійки Nexus, що стала своєрідним еталоном «заліза». Але якщо Nexus є точкою зору Google на Android, тоді ситуація не радісна. Порівняно зі смартфонами Nexus планшети цієї марки мало чим відрізняються від купи Android-планшетів на ринку.

Але чи потрібні нам на даному етапі Android-планшети? Безумовно, причому як з точки зору маркетингу, так і з точки зору зростання на ринку. Microsoft і Apple щосили оспівують свої планшети, які одночасно можуть виконувати функції ПК, а у Google в активі нічого немає, крім деяких винятків, таких як Jide Remix Ultratablet і вже неактуального Galaxy Note Pro. Така ситуація змушує думати, що Android не вписується в цей ринок, хоча мав би бути десь у лідерах.

За матеріалами: Slashgear

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися