Понеділок, 20 Травня, 2024

Як зробити радіоняню зі смартфона

Доглядати за немовлятами можна за допомогою дитячих моніторів – систем, що транслюють звук або відео із кімнати малюка. Такі радіоняні коштують по-різному, від 300 до 3 тис. грн. Але при наявності старого смартфона можна уникнути зайвих витрат. Достатньо встановити на нього спеціалізовану програму, і він замінить новий комплект техніки.

Як створити

Мікрофон та камера смартфона можуть транслювати все, що відбувається в кімнаті малюка, не гірше за дешеві радіоняні. У такому підході навіть є свої переваги. Наприклад, якщо використовувати для пересилання даних GPRS-інтернет, то зникає обмеження на максимальну відстань від передавача, яке є у традиційних радіонянях. Крім того, смартфону не страшні радіоперешкоди, що можуть створюватися побутовими приладами, або сигнал від інших радіонянь, які можуть бути в квартирах поруч.

Для організації такої системи смартфон краще постійно тримати на зарядці, адже такі пристрої можуть розряджатися доволі швидко. Також знадобиться підставка чи якесь інше кріплення, щоб гаджет постійно знаходився в правильній позиції, особливо, якщо крім звуку ви хочете ще й транслювати відео. І, звісно, треба мати ще один смартфон, на який і надходитимуть повідомлення чи транслюватиметься звук. Додатки при цьому встановлюються на обидва пристрої або більше, наприклад, на телефони батька і матері. Усе, що після цього треба зробити, – вибрати, який пристрій буде передавачем, а який – приймачем, налаштувати режим роботи, вибрати тип повідомлень та протокол пересилання даних.

Які є додатки

З програмами, що виконують функції радіоняні, проблем нема – їх багато, і вони доволі різноманітні. Як і скрізь, тут є свої лідери. Один з них – Dormi. Вона працює з усіма поширеними протоколами, серед яких і Wi-Fi, вміє автоматично надсилати повідомлення на батьківській смартфон при появі шуму в кімнаті (як у вигляді текстового повідомлення, так і вмикаючи звук) і дозволяє заспокоювати дитину на відстані через гучний зв’язок. Якщо смартфон, що стоїть в дитячій кімнаті, також використовується для розмов, додаток при дзвінку на нього надсилає текстове повідомлення про пропущений виклик. Додаток доступний для Android, безоплатна версія має обмеження за часом використання.

Ще один популярний додаток так і називається – Baby Monitor. Він дуже простий у керуванні й налаштуванні. Той самий метод оповіщення про шум в дитячій визначається шляхом виставлення галочки (доступні набір вказаного номера, або відправка SMS). А рівень чутливості додатка до звукових коливань виставляється як вручну, так і на основі замірів реального шуму дитини. В останньому випадку програма показує рівень звуку у балах, а користувач сам визначає, в якому випадку посилати сигнали, а в якому не треба. Серед додаткових можливостей є функція стеження за сном малюка. Програма аналізує рівень шуму та його періодичність і на основі цього розказує, скільки малюк спав, як це відбувалося (добре чи погано) і скільки разів він прокидався. Працює ця програма на Android, а завантажити її можна з Google Play

Багата функціональність у додатку Baby Monitor All-In-One. Ця утиліта має великий набір налаштувань, завдяки яким можна побудувати систему, яка б відповідала всім потребам батьків. Наприклад, він показує температуру в кімнаті малюка, автоматично реагує на шум (рівень чутливості мікрофона визначають батьки) і телефонує на вказаний номер, може програвати заспокійливі мелодії та дозволяє рідним спілкуватися з малюком через гучний зв’язок. У додатку є можливість транслювати відео, до того ж цей режим також має багато опцій. Працює утиліта по двох протоколах – Wi-Fi та Bluetooth. Останній варіант буде корисним тим, у кого дома немає бездротового інтернету. Завантажити додаток можна з Google Play.

Це, звісно, далеко не повний перелік додатків – протестувавши п’ять-шість, кожна пара, напевне, вибере те, що підходить саме для їхньої сім’ї. І варто звертати увагу, що вони в основному платні (або умовно безоплатні), проте заплатити декілька доларів вийде все одно дешевше, ніж купувати окремий пристрій.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися