Який смартфон найкращий для селфі – рейтинг DxOMark

DxOMark відома тим, що займається професійним тестуванням фотообладнання. З 2012 року заклад також почав перевіряти камери смартфонів

Лабораторія DxOMark, яка відома тестуванням камер смартфонів, склала рейтинг мобільників для любителів автопортретів. Експерти перевірили 12 апаратів, більшість з яких колись була флагманами. У майбутньому експерти доповнюватимуть цей список новими девайсами.

Виявити однозначного лідера серед протестованих моделей не вдалося. На думку експертів, iPhone XS Max робить селфі гірше за флагмани Samsung і Xiaomi. Перше місце з 92 балами поділили Google Pixel 3 і Samsung Galaxy Note 9. Слідом за ними з 84 балами розмістився Xiaomi Mi Mix 3. 82 бали отримав Apple iPhone XS Max, а замикає п’ятірку Samsung Galaxy S9 Plus з 81 балом.

Серед інших випробуваних пристроїв перевірку пройшли Google Pixel 2, Huawei Mate 20 Pro, Samsung Galaxy S8, Huawei P20 Pro і Apple iPhone X. Ці апарати також брали свого часу участь у тестуванні основної камери.

DxOMark відома тим, що займається професійним тестуванням фотообладнання. З 2012 року заклад також почав перевіряти камери смартфонів. І виявилося, що з того часу фотоможливості мобільних апаратів сучасно просунулися вперед. Починаючи з першої протестованої у 2012 році моделі Nokia 808 загальний рейтинг фотокамер у смартфонах зріс майже вдвічі. Свої бали камери мобільників отримують за набором критеріїв, до яких входять співвідношення сигналу до шуму, зменшення шуму, стабілізація фото та відео, можливості обробки зображення, динамічний діапазон, автофокус, боке, зум та інші.

Сучасні потужні апарати, такі як Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10 Pro та Apple iPhone X, займають перші місця з фотозйомки, отримавши майже топові 100 балів. Камера Google Pixel 2 є найкращою у зйомці відео, але посідає друге місце при зйомці фото. Для порівняння, фотомодуль Nokia 808 отримав трохи менше 60 балів за зйомку фото та 65 – за зйомку відео.