Вівторок, 23 Липня, 2024

Який смартфон забезпечує найкращу якість зв’язку

Серед характеристик сучасних телефонів часто губиться один важливий параметр – якість зв’язку. Енергетичне агентство Данії та чиновники Nordic telecommunications administrations провели тест, щоб з’ясувати цю характеристику. Участь у дослідженні взяли 26 популярних у цьому регіоні девайсів.

Якість зв’язку перевіряли в той час, коли гаджети були в руках людини і лежали на столі. Тут під якістю розуміється втрата сигналу антеною мобільного девайсу для голосового зв’язку та пересилання даних.

Якість зв'язку

Смартфони Apple показали поганий результат, перебуваючи в руках користувача. Експерти схиляються до думки, що в цьому винний металевий корпус – погану якість мають й інші девайси з металу. А Lumia 650, Sony Xperia Z5 Compact і останні флагмани від Samsung показали хороші результати.

Якість зв'язку2
Втрата сигналу телефонами, коли їх тримають біля голови в правій руці. Таблиця відсортована за показниками в режимі GSM900 як найпопулярнішого для голосових дзвінків у регіоні
Якість зв'язку3
Втрата сигналу телефонами, коли їх тримають біля голови в лівій руці. Таблиця відсортована за показниками в режимі GSM900 як найпопулярнішого для голосових дзвінків у регіоні
Якість зв'язку4
Якість сигналу при передачі даних телефонів, коли їх тримають у правій руці. Таблиця відсортована за популярним у регіоні стандартом 4G LTE800. В Україні актуальний лише UMTS2100

Один з авторів дослідження, професор Герт Педерсен з Університету Аалаборг, каже, що деякі телефони потребують для нормальної роботи в сотні разів потужнішого сигналу. Експерт вважає, що на телефонах варто відмічати ефективність роботи антени – так само, як сьогодні маркується енергоефективність побутових приладів.

Дослідники також перевірили ефективність кількох популярних у регіоні планшетів: Nexus 9, iPad Mini 4, iPad Air 2, Microsoft Surface Pro 4, Samsung Galaxy Tab S2 9.7, Sony Xperia Z4 Tablet. Їх тестували при роботі на підставці та коли девайс тримають двома руками.

Якість зв'язку6
Тестова установка тримає планшети двома руками

Але лише в чотирьох з них є вбудований GSM-модем (Sony Experia Z4 tablet, Apple iPad Air 2, Samsung Galaxy Tab S2, Apple iPad mini 4), і лише вони проходили тестування.

Якість зв'язку5
Угорі – якість сигналу при передачі даних для планшетів, що лежать на підставці. Нижня таблиця – якість сигналу при триманні двома руками

Окрім забезпечення надійного з’єднання з базовою станцією, виробники смартфонів повинні стежити за потужністю випромінювання. Хоча шкідливий вплив радіохвиль від мобільників на здоров’я людини не доведено, свого часу Samsung, коли виявилося, що одна з моделей має SAR на рівні 2,7-2,9 Вт/кг, добровільно вилучила з продажу 140 тисяч апаратів. Очевидно одне: чим менший цей рівень, тим безпечніше користування апаратом. Ось список із 20 мобільників, які випромінюють найбільше, та 20 мобільників, які найбезпечніші для здоров’я. А якщо вас хвилює випромінювання стільникових веж, тоді читайте статтю «Чи загрожує нам вишка».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися