Розробник із Xiaomi розповів, чому її гнучкий смартфон варто чекати не скоро

Топ-менеджер зазначив, що показаний прототип дуже «крутий», але у розробників все ще є багато проблем, які їм належить подолати.

Компанія Xiaomi днями сколихнула ЗМІ своїм концептом гнучкого телефона, який складався втричі. Однак згодом голова відділу розробки продуктів Xiaomi Ван Тен Томас у соцмережі Weibo пояснив, чому цей девайс не варто очікувати найближчим часом. Він сказав, що наявні проблеми стосуються всіх вендорів, які готуються випустити гнучкий смартфон.

За словами Ван Тен Томаса, згин екрана назовні є набагато складнішим завданням, ніж усередину. При цьому подвійний згин, як у концепті Xiaomi, додає ще більше труднощів. Розробники мають переконатися, що смартфон працює коректно, незалежно від того, розгорнутий він або складений. Топ-менеджер зазначив, що показаний прототип дуже «крутий», але у розробників все ще є багато проблем, які їм належить подолати.

Першу живу демонстрацію гнучкого смартфона Xiaomi можна очікувати на прес-конференції 24 лютого. Це перед відкриттям виставки MWC 2019, яка пройде в Барселоні з 25 по 28 лютого. Очікується, що на ній свої гнучкі апарати представлять також інші виробники.

У Samsung офіційно оголосили про публічну презентацію свого масового гнучкого смартфона вже у лютому. Однак перший випуск може бути досить обмеженим – лише півмільйона штук. Очікується, що апарат Galaxy X може змінити напрям руху всієї смартфонної індустрії.

Щоб гнучкі апарати швидше стали масовими, у Samsung вирішили надати доступ до своїх гнучких дисплеїв іншим виробникам, таким як Oppo та Xiaomi. За попередньою інформацією, відділення Samsung Display вже восени 2018 року розіслало тестові зразки гнучких екранів.

Публічно один із перших робочих прототипів гнучкого смартфона показала у 2016 році китайська компанія Lenovo на заході Lenovo Tech World. Представники компанії продемонстрували гнучкий смартфон-браслет CPlus і планшет Folio, який складається навпіл. За словами представників китайської компанії, основна проблема обох гаджетів – це недовговічність гнучких дисплеїв. Інженери Lenovo прагнули довести технологію до рівня, коли пристрої зможуть витримувати 70 тисяч циклів згинання-розгинання, і на це вони прогнозували три-чотири роки.