Неділя, 14 Квітня, 2024

Топ-5 IT-новаторів до 35 років

Массачусетський технологічний інститут (МІТ) – навчальний заклад, який став всесвітньо відомим завдяки плеяді талановитих науковців, розробників та винахідників, які створили чимало визначного майже в усіх сферах діяльності.

Уже 16-й рік поспіль видання MIT Technology Review публікує списки відомих випускників та їхніх досягнень. До одного з цьогорічних списків увійшли 35 молодих перспективних новаторів, які до 35 років уже встигли зробити чимало визначних розробок. Із цього списку ми відібрали п’ятьох, чиї здобутки стосуються IT та високих технологій.

adamx1400

Адам Брі (Adam Bry), 27 років, створює дронів, які можуть бути справжніми повітряними асистентами

Співзасновник компанії Skydio вбачає у дронах  дещо більше, ніж забавку, яку користувач може витягнути з коробки, запустити в повітря, а потім довго намагатись зняти з верхівки найближчого дерева.

У Skydio створюють літаючих дронів нового ґатунку для кінцевих споживачів. Моделі, які розробляє Адам, вчаться розпізнавати об’єкти навколишнього світу і реагувати відповідно до ситуації. «Літун» від Skydio, скажімо, може розпізнати пішохода і дерево та самостійно оминає перешкоди.

На думку Адама, саме дрони стануть першим найбільш розповсюдженим видом повітряних роботів, і це відкриває майже необмежені можливості для користувачів та виробників. Наприклад, майже всім би припала до вподоби автономна літаюча камера, що супроводжує людину під час пробіжки, поїздки на велосипеді і самостійно робить чудові знімки.

Адам не розкриває подробиць щодо своїх розробок, але стверджує, що його дрони будуть ще більш вправними, ніж повітряні аси з-поміж пілотів-людей.

jiaweix1200

Джавей Гу (Jiawei Gu), 30 років, створює інтерфейси, які дозволять технологіям допомагати людям, а не дратувати їх

Фахівець зі штучного інтелекту Джавей Гу є одним з провідних інженерів компанії Baidu – такого собі китайського аналога Google. Він доклав чимало зусиль для створення принципово нових моделей взаємодії людини з комп’ютером. Яскравий приклад – DuLight, інтерфейс, що допомагає людям з порушеннями зору. Камера у вигляді окремого аксесуара або вбудована у смартфон сканує чеки, розклади, етикетки чи написи на коробках, одним словом – будь-що. За допомогою складних алгоритмів, побудованих на глибинному навчанні, зображення аналізуються, формулюються у вигляді простих описів і транслюються на спеціальну гарнітуру, яка підключається до смартфона. Сам Джавей окремо підкреслює надзвичайні можливості технології щодо розпізнавання облич.

alex1x2200_0

Алекс Гегуй (Alex Hegyi), 29 років, працює над камерою для смартфонів, котра здатна виявляти підроблені ліки чи вказати на найстигліший персик

Якою б досконалою не була камера у вашому смартфоні, усі її можливості – лише частка того, на що здатна камера, над створенням якої займається Алекс і компанія PARC, один із дослідницьких підрозділів Xerox.

Кінцева мета усієї праці Алекса – камера, що розпізнає частину світлового спектра, яку не сприймає людське око. Завдяки цьому такий пристрій може виявляти підроблені ліки або бути корисним у продуктовому магазині, оскільки деякі фрукти чи овочі змінюють колір, коли достигають.

Подібні системи вже застосовуються в системах стеження та безпеки, проте вони є дуже громіздкими та дорогими. Алекс має на меті зробити технологію компактною і більш доступною.

desmondx621

Дезмонд Лоук (Desmond Loke), 33 роки, займається розробкою нового типу пам’яті, яка замінить традиційну «оперативку» та флеш-пам’ять

Група дослідників Сінгапурського університету технологій та дизайну, до якої належить і Дезмонд, вбачає майбутнє накопичувачів у матеріалах, що змінюють свій стан. Так само як інформація зберігається у транзисторах через накопичення чи втрату електричного заряду, науковці досягли схожого ефекту, працюючи з халькогенідним склом, яке може переходити з кристалічного в аморфний стан і навпаки.

Головна проблема, з якою зіткнулися вчені, – час, необхідний для переходу від кристалічного стану («1» двійкового коду) до аморфного («0» двійкового коду), складає 50 наносекунд, тоді як мікросхеми оперативної пам’яті RAM виконують це менш ніж за наносекунду.

Однак Лоук встановив, що, надавши матеріалу певний невеликий постійний заряд струму, час переходу між станами можна зменшити до половини наносекунди. Разом з колегами він також добився зменшення розміру однієї комірки до кількох нанометрів, а також зміг знизити рівень споживання енергії.

jonathan2x1400

Джонатан Дауні (Jonathan Downey), 32 роки, творець програмного забезпечення для управління дронами, який передбачив переваги автономних літальних апаратів ще багато років тому

Ще за часів студентства у МІТ Джонатан цікавився всім, що було пов’язано з дронами. Згодом, працюючи на корпорацію Boeing, він розробив програмне забезпечення для управління самокерованим гелікоптером. Цей проект спонсорував Пентагон. У 2011 році Джонатан створив стартап Airware, який мав за мету створити таке досконале програмне забезпечення, яке в дії продемонструє обмеженість і недосконалість систем автопілоту, котрі вже були створені для безпілотних літальних апаратів.

До 2015 року Airware розробив декілька програмних продуктів, які допомогли великим компаніям ефективно використовувати дронів, стартап отримав інвестиції від корпорації General Electric. У 2016 році, після зняття деяких законодавчих обмежень на використання дронів, компанія продовжила бурхливий розвиток.

Олексій Ліщук
Олексій Ліщук
IT-журналіст з давніх-давен. Володіє унікальним талантом знаходити чудові речі в китайських інтернет-магазинах.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися