Субота, 22 Червня, 2024

Якою буде найбільша фабрика акумуляторів у світі

Американська компанія Tesla Motors відкриє найбільший у світі завод з виробництва літій-іонних акумуляторів. Фабрика Gigafactory («Гігафабрика») запрацює в штаті Невада 29 липня. До 2020 року виготовлені на ній батареї коштуватимуть удвічі менше, ніж сьогодні.

Gigafactory

На «Гігафабриці» випускатимуть батареї для електромобілів Tesla і домашніх акумуляторних систем Powerwall. Проектна потужність заводу складає 35 гігават-годин на рік для виробництва літієвих елементів і 50 гігават-годин на рік для вже готових акумуляторів. Будівництво найбільшого у світі заводу з виробництва літій-іонних акумуляторів обійшлося в 5 мільярдів доларів, частину з яких інвестувала японська компанія Panasonic.

Tesla Motors запланувала для заводу 485 гектарів землі, але цього виявилося замало, тому компанія збільшить площу ще на 141 гектар. «Гігафабрика» матиме сім корпусів на площі 222 гектари – це може зробити її найбільшим будинком на планеті.

За прогнозом глави Tesla Motors Елона Маска, збільшення продажів батарей Powerwall та електромобілів дозволять компанії щорічно знижувати вартість своїх акумуляторних батарей на 5%.

Після виходу на повну потужність фабрика вироблятиме 500 тисяч літій-іонних акумуляторів на рік, для чого на заводі буде працювати 6500 осіб.

Значення літію важко переоцінити, адже сьогодні він живить майже все – від годинників і телефонів до автомобілів з літаками. Майже весь світ залежить від акумуляторів та батарейок з цим елементом, і, доки не з’явиться альтернативна технологія, попит на нього лише зростатиме. Але як цей метал, який загорається навіть при намоканні, став рушійною силою сучасних технологій? Ось тут починається цікава історія подорожі літію із земних надр в акумулятори гаджетів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися