Субота, 22 Червня, 2024

Японці заборонили експорт важливого компонента гнучкого Samsung Galaxy Fold

Запуск гнучкого смартфона Samsung виявився надзвичайно складним: щойно топ-менеджери компанії вирішили технологічні проблеми виробництва, гаджет стикнувся з дефіцитом компонентів. Японія заборонила експорт важливого елемента для захисту дисплея Galaxy Fold. Південнокорейський гігант зараз шукає іншого постачальника.

Неочікувана заборона експорту стосується прозорої поліімідної плівки. Вона призначена для захисту надзвичайно тендітного AMOLED-екрана від механічних пошкоджень. Саме її намагалися відірвати оглядачі, яким Samsung направила тестову партію гнучких смартфонів, і що врешті-решт призвело до скасування запуску Galaxy Fold у продаж та відтермінування на невизначений час.

Захисну поліімідну плівку для Galaxy Fold постачає японська компанія Sumitomo. Samsung співпрацював із Sumitomo Chemical для виробництва приємного на дотик прозорого покриття, яке можна згинати багато разів і на якому не з’являються видимі механічні пошкодження. Ця поліімідна плівка приклеюється на гнучку панель OLED дуже міцним клеєм, який у Samsung розробляли кілька років. Адже клей також повинен витримувати згинання і не руйнувати з’єднання.

Південнокорейські медіа повідомили, що флуоріновий поліімід, із якого вона виготовляється, японська влада внесла у список заборонених до експорту.

Замінити японських постачальників досить складно. Компанії цієї країни контролюють до 70% ринку флуорінового полііміду. У деяких інших областях вони контролюють до 90% ринку. Наприклад, японська компанія Nichido Denko виробляє гнучку плівку-поляризатор для Galaxy Fold.

У Південній Кореї є компанія, яка також виготовляє прозорі поліімідні плівки. Фірма називається Kolon, і вона постачала матеріали для першого в історії комерційного гнучкого смартфона Royole FlexPai. За чутками, вона також постачає продукцію для гнучкого Motorola RAZR. Однак існують побоювання, що її виробничий процес також може постраждати від заборони японської влади.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися