Понеділок, 11 Грудня, 2023

ЄС остаточно схвалив закон, який змусить iPhone перейти на USB-C

Європейський Союз остаточно схвалив законодавство, яке змусить такі технологічні компанії, як Apple, перейти на USB-C на широкому спектрі пристроїв.

Європейська Рада схвалила Директиву Європейського парламенту про загальний зарядний пристрій, завершивши законодавчу процедуру, яка зробить порт USB-C обов’язковим для широкого спектру споживчих електронних пристроїв, включаючи iPhone і AirPods.

Директива має бути опублікована в офіційному журналі Європейського Союзу і вона набуде чинності через 20 днів після публікації, а діяти правила почнуть рівно через 24 місяці після цієї дати.

Продукти, які надійдуть у продаж до дати початку дії правил, можуть продовжувати продаватися зі старим портом після цього моменту.

USB-C як законодавчо встановлений «загальний порт» є першим у світі законом і, ймовірно, особливо вплине на Apple, оскільки вона широко використовує роз’єм Lightning замість USB-C на багатьох своїх пристроях.

Депутати Європарламенту стверджують, що цей крок зменшить електронні відходи, підвищить екологічність продуктів і зробить використання різних пристроїв більш зручним.

Незалежно від виробника, усі нові мобільні телефони, планшети, цифрові камери, навушники та гарнітури, портативні ігрові консолі та портативні колонки, електронні пристрої для читання, клавіатури, миші, портативні навігаційні системи, навушники та ноутбуки, які заряджаються через дротовий кабель, з потужністю до 100 Вт, матиме порт USB-C.

Винятки стосуватимуться пристроїв, які занадто малі, щоб мати порт USB-C, таких як розумні годинники, трекери здоров’я та деяке спортивне обладнання, але очікується, що законодавство з часом пошириться на інші пристрої. Компанії також повинні будуть переконатися, що спеціальні етикетки чітко інформують споживачів про характеристики зарядки пристроїв, які вони купують.

Крім того, ЄС прагне забезпечити сумісність рішень для бездротової зарядки, оскільки ця технологія розвивається. Директива уповноважує Європейську комісію розробити делеговані акти до кінця 2024 року, які змусять компанії зробити свої індивідуальні рішення для бездротової зарядки більш відкритими та відповідати стандартам сумісності, допомагаючи споживачам уникнути прив’язки до проприєтарних рішень. Незрозуміло, чи буде це стосуватися системи Apple MagSafe для iPhone та AirPods, оскільки вона заснована на стандарті бездротової зарядки Qi.

У 2018 році Європейська комісія намагалася досягти остаточного рішення щодо впровадження єдиного зарядного порту. У той час Apple попереджала, що нав’язування індустрії загального зарядного порту задушить інновації та створить електронні відходи, оскільки споживачі будуть змушені переходити на нові кабелі.

Зусилля ЄС відновилися минулого року, коли Європейська комісія почала просувати оновлену версію директиви. У червні Комітет ЄС із внутрішнього ринку та захисту прав споживачів досяг угоди про внесення директиви до Європейського парламенту, який потім проголосував переважною більшістю голосів за неї.

І аналітик Apple Мін-Чі Куо, і Марк Гурман з Bloomberg вважають, що Apple тестує версію iPhone, яка має порт USB-C замість Lightning. Куо вважає, що Apple може перевести iPhone на USB-C, починаючи з iPhone 15 (2023 року), перш ніж перевести AirPods та інші аксесуари.

Минулого тижня Apple випустила новий Siri Remote для Apple TV і iPad 10-го покоління, обидва з яких замінили порти Lightning на USB-C. Причому якщо раніше компанія клала кабель для Siri Remote в комплект, то тепер кабеля вже немає.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися