Вівторок, 12 Грудня, 2023

Люди змушені ховатися, бо добре знають Excel

Коли Ананд Калелкар влаштувався на нову роботу у велику страхову компанію, колеги засипали його повідомленнями та електронними листами, а також кинулися знайомитися особисто. Усе тому, що колеги Калелкара дізналися, що він є майстром Microsoft Excel, і шукали його допомоги. Калелкар та інші експерти в електронних таблицях змушені ховатися від надмірної уваги.

«Люди підходили до мене й казали: «Я чув, що ти фахівець із Excel», — сказав 37-річний консультант із метрики з Оук-Брук, штат Іллінойс. Калелкар сказав, що він став «трохи більше» пасивно-агресивним, попереджаючи шукачів допомоги: «Не звертайтеся до мене, спочатку зайдіть у Google».

Любителі Excel прагнуть приховати свої вміння. З моменту появи в 1985 році Microsoft Excel, популярність цієї програми для роботи з електронними таблицями зросла до сотень мільйонів користувачів у всьому світі. Додаток спростив незліченну кількість офісних завдань, які колись виконувалися вручну або за допомогою елементарних комп’ютерних програм.

Досвідчені користувачі можуть робити суттєві автоматизації, підвищуючи продуктивність ще більше. Водночас це ускладнило життя віртуозам Excel.

«Якщо хтось скаже вам, що у нього «просто є кілька аркушів Excel», з якими їм потрібна допомога, біжіть іншим шляхом, — написав у Twitter 32-річний статистик Ендрю Альтхаус. – Крім того, ви можете дати їм фальшивий номер телефону, можливо, фальшиве ім’я. У екстремальних обставинах, можливо, варто імітувати власну смерть».

Кілька аркушів Excel, про які йдеться, містять по 400 стовпців кожен, повний невідповідних термінів та інших заборонених кодів, сказав Альтхаус, який працює в Піттсбурзькому університеті. На розробку проекту знадобилися тижні.

«Скажімо так, це було невдале використання часу», — сказав він. Він радить альтруїстичним експертам Excel з’ясувати, у що вони вплутуються, перш ніж пропонувати руку допомоги.

Джаред Спатаро з Microsoft, корпоративний віце-президент з маркетингу Office і Windows, написав у нещодавній публікації в блозі, що «сила Excel полягає в його простоті», назвавши його «неймовірно гнучким додатком».

Прес-секретар компанії сказала, що програма нещодавно додала функції штучного інтелекту, які «відкривають нові можливості для всіх користувачів».

Тим не менш, роки роботи з екстреними ситуаціями колег у Excel навчили Джона Мехаласа тримати в таємниці його майстерність роботи з електронними таблицями.

Проблеми часто починаються з групового електронного листа із запитанням, чи є хтось, хто справді добре знає Excel, сказав Мехалас, 48-річний інженер-програміст у Intel у Хіллсборо, штат Орегон.

«Люди кажуть: «О, це просто дуже швидка річ, — сказав він. – Тоді я дивлюся на це, і це не швидко».

У ці дні Мечалас буде ховатися, поки хтось не матиме гострої потреби, і лише тоді запропонує свій досвід. «Я альтруїст, але це не моя робота — рятувати світ», — сказав він.

Колін МакІллес, 36-річний нью-йоркський аналітик із закупівель, сказав, що знання Excel має переваги. «Це схоже на те, щоб бути чарівником, — сказав він. – Ви кажете: «Я можу придумати електронну таблицю для цього, і це ніби виконали магічний трюк».

МакІллес пригадує одне фіаско, коли колега подарував йому величезний документ, збережений у купі папок і наповнений жахливими символами # – зазвичай ознакою помилки Excel.

Подібно до Калелкара, тепер він має більше шансів показати колегам, що вони можуть знайти відповіді на свої проблеми за допомогою пошуку в Google — методу, до якого часто звертаються навіть найдосвідченіші користувачі Excel.

Як експерт Excel, «ви стаєте незамінним, і це палка з двома кінцями», – сказав пан Макіллес.

Джен Ліпшиц, 32-річний аналітик даних і менеджер проектів з Квінсі, штат Массачусетс, каже, що колеги часто звертаються до неї та решти її відділу за допомогою в їхніх труднощах з Excel.

Люди кажуть: «Це Джен, вона в інтелектуальному відділі, — сказала пані Ліпшиц. – Якщо вони не можуть зрозуміти, чому дані є дивними, вони просто підуть запитати Джен у коридорі».

Рішення пані Ліпшиц: «Я просто стоятиму», — сказала вона. Коли колеги пояснюють проблему, вони часто з’ясовують її самі.

Вона вважає, що деякі люди приголомшені можливостями Excel, програми, яка водночас є простою та неймовірно складною.

«Люди лякаються, що Excel може робити так багато речей, — сказала вона. – Вони забувають, що їм потрібно спробувати».

За матеріалами: Washington Post

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися