Неділя, 26 Травня, 2024

Європа хоче оштрафувати Apple на $27 млрд

Влада Європейського союзу дійшла висновку, що Apple порушувала антиконкурентне законодавство зі своїм сервісом Apple Music. Компанія вимагає великі комісійні платежі у конкурентів. Через таку антиконкурентну поведінку її планують оштрафувати на $27 млрд.

Єврокомісія враховує два фактори. Перший – обов’язкове використання власної системи оплати Apple для сторонніх сервісів музичного стримінгу. Другий – відсутність механізму, який би дозволив інформувати юзерів про інші способи оплати.

Apple тарифікує сторонніх розробників у розмірі 30% за купівлі всередині їхніх додатків. Сторонні сервіси музичного стримінгу, такі як Spotify, перекладають ці платежі на кінцевих користувачів. Spotify був одним із тих сервісів, який подав скаргу проти Apple за антиконкурентну поведінку. Обов’язкову комісію називають податком Apple.

У відповідь Єврокомісії представники Apple заявили наступне: «Spotify став найбільшим у світі музичним сервісом за підпискою, і ми пишаємося роллю, яку зіграли в цьому. Spotify не платить Apple жодної комісії для понад 99% своїх користувачів. І лише платить 15% за решту користувачів, яких вони отримали через App Store. У центрі цієї справи є вимога Spotify щодо можливості рекламувати альтернативні пропозиції в їхньому додатку iOS, це практика, яку не дозволяє жоден магазин у світі. Ще раз, вони хочуть всі переваги App Store, але не вважають потрібним платити за це. Аргументи Єврокомісії від імені Spotify є протилежними чесній конкуренції».

Виконавчий віцепрезидент Єврокомісії Маргрет Вестагер розповіла, що магазин Apple App Store став надто великою частиною сучасної цифрової економіки, щоб можна було закривати очі на такі потенційно антиконкурентні механізми. Вона назвала Apple сторожем для користувачів iPhone та iPad через магазин App Store.

Якщо Apple визнають винною, потенційний штраф може становити 10% річного доходу компанії або $27 млрд. Компанію також можуть змусити змінити її бізнес-практики, якщо вона бажатиме продовжувати пропонувати свої певні сервіси в Євросоюзі.

На Apple скоро може поскаржитися також компанія Tile, яка виготовляє трекери і бачить трекери Apple AirTags як антиконкурентний продукт.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися