Європарламент вирішив не руйнувати звичний інтернет, принаймні поки що

Одними з головних прибічників суворіших правил для контенту в інтернеті були музиканти, з Полом МакКартні, Анні Леннокс, Пласідо Домінго та Девідом Геттою включно.

У четвер Європейський парламент відхилив новий документ у сфері копірайту. Його прийняття ставило під загрозу меми, онлайн-енциклопедії, новинні агентства та багато інших звичних сьогодні речей онлайн. Хоча законодавці можуть спробувати ще раз у майбутньому.

Новий закон мав бути першим суттєвим переглядом закону Євросоюзу про копірайт з 2001 року. Якби парламентарі його прийняли, він би став обов’язковим для виконання і мав би революційні наслідки.

Одними з головних прибічників суворіших правил для контенту в інтернеті були музиканти, з Полом МакКартні, Анні Леннокс, Пласідо Домінго та Девідом Геттою включно. Вони були серед 1300 музикантів, які вважають, що сайти, такі як YouTube та Facebook, не відраховують їм належну частку грошей.

Однак протести активістів та ІТ-організацій дозволили привернути увагу політиків до наслідків від впровадження документу. Невдоволення законопроектом викликали кілька його статей.

Стаття 11 запроваджує «податок на посилання», за яким веб-сайти повинні платити джерелам у разі розміщення посилань на них або використання шматків тексту.

Стаття 13 змушує інтернет-платформи, які відповідають за 20% сайтів, використовувати системи фільтрації контенту, щоб запобігти вивантаженню онлайн піратських матеріалів. При цьому законопроект не уточнює, як сайти повинні втілювати вимоги цих статей у життя. Експерти побоювались, що веб-портали з остраху перед покаранням не будуть детально розбиратися в контенті.

Законопроект також ігнорував наявне сьогодні поняття чесного використання. Прикладом такого є Wikipedia, яка містить посилання, цитати та медіа, які взяті з інших ресурсів. Енциклопедія на знак протесту навіть відключила свої італійську, іспанську, естонську, польську, французьку та португальську версії.

Проект закону не відхилили взагалі, його лише відправили на доопрацювання. Наступне голосування за нього пройде 10-13 вересня цього року.