Неділя, 3 Березня, 2024

Європол прогнозує вбивство через онлайн

Цей рік може увійти в історію світової криміналістики, вважають фахівці Європолу. Вони прогнозують, що вже до кінця цього року станеться перше у світі вбивство через онлайн, у якому зброєю виступатиме під’єднаний до інтернету гаджет. Ця силова служба провела власне дослідження і з’ясувала, що влада не готова боротися з подібними злочинами, коли зловмисники можуть віддалено погрожувати жертвам фізичною розправою.

Першими можуть стати власники медичних гаджетів – кардіостимуляторів, імплантованих інсулінових помп та дефібриляторів. Вони сьогодні оснащуються бездротовим звя’зком для моніторингу та пересилання даних, і його можуть захопити зловмисники. Це одна з причин, кажуть експерти, чому віце-президент США Дік Чейні минулого року вимкнув бездротовий зв’язок у своєму дефібриляторі.

Окрім фізичної шкоди, попереджають у Європолі, зловмисники також отримали нові важелі для шантажу своїх жертв. Збільшення кількості «розумних» гаджетів, разом з побутовими приладами, дверними замками, лампами освітлення, слабо захищені від атак. Тому жертви можуть, наприклад, опинитися в зачиненій квартирі, з якої їх не випустять, поки вони не заплатять викуп.

«Інтернет речей відкриває новий вектор атак, і злочинці вже шукають способи їхньої реалізації, – говориться у звіті Європолу. – Інтернет речей не можна відмінити. Ми повинні очікувати збільшення кількості «розумних» речей. Однак це означає збільшення кількості вразливостей. Уже сьогодні існує ринок, де їх можна купити чи продати».

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися