Субота, 9 Грудня, 2023

YouTube став працювати на комп’ютері 1977 року

У змаганні на найгірший з можливих пристроїв для перегляду YouTube, можливо, з’явився переможець. Ентузіасти змогли відтворити відео YouTube на 40-річному комп’ютері. Комп’ютер настільки древній, що його монітор може відображати лише зелений текст.

Для «перегляду» відео ентузіаст Торбйорн Ємандер використав комп’ютер Commodore PET 600, який 45 років назад коштував понад 3500 доларів. За такі суттєві навіть на сьогодні гроші покупець отримував 128 КБ пам’яті.

Найпомітнішою особливістю машини є монохроматичний яскраво-зелений дисплей, який не відображає графіку, а показує лише символи на сітці 80×25 символів.

Просто створити спеціальну програму перегляду YouTube для Commodore PET 600 неможливо. Тому Джемандеру довелося розробити додатковий програмно-апаратний комплекс BlixTerm.

BlixTerm має форму картриджа, що підключається до одного з портів розширення PET 600 на задній панелі. Усередині картриджа знаходиться сучасний мікрокомп’ютер Raspberry Pi Zero 2 W. Він підключається до YouTube через Wi-Fi, завантажує потрібне відео, а потім перетворює відеопотік 640×200 пікселів у градаціях сірого на сітку 80×25 символів ASCII.

Друга інтерфейсна карта завантажує згенеровані кадри з Raspberry Pi у відеопам’ять PET, що є вузьким місцем процесу, враховуючи обмежену обчислювальну потужність старовинного ПК. Але завдяки оптимізації ентузіасту вдалося досягти дуже зручної швидкості відтворення 30 FPS.

1 коментар

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися