Видобування криптовалют може підвести планету до межі, звівши нанівець зусилля з її рятування

Одна оплата через Bitcoin споживає енергії майже 200 кВт – як середній будинок за місяць чи 200 циклів прання.

Сьогодні Земля знаходиться на порозі катастрофи: щоб життя продовжилося, необхідно стримати збільшення глобальних температур на планеті на 2 градуси Цельсія до 2020 року. Якщо допустити перевищення температури, людство запустить ланцюгову реакцію, яку буде неможливо зупинити. Поки екологи пропонують уже радикальні рішення з рятування планети шляхом блокування Сонця, їхні зусилля можуть виявитися марними через видобування криптовалют. Ця галузь споживає стільки енергії, що до 2033 року через неї клімат потеплішає на 2°C, кажуть дослідники з Гавайського університету.

Видобуток криптовалют супроводжується величезними витратами електроенергії. Одна оплата через Bitcoin споживає енергії майже 200 кВт – як середній будинок за місяць чи 200 циклів прання. Витрати на електроенергію під час операції з Bitcoin у 20 тисяч разів більші, ніж на одну транзакцію системи Visa, яка вимагає 0,01 кВт (10 Вт). А на підтримку всього блокчейну Bitcoin витрачається понад 2200 МВт електрики, що більше, ніж видає найпотужніша електростанція Данії Eemshavencentrale.

Дослідники з Гавайського університету зібрали в єдину базу даних інформацію про ефективність обладнання для видобутку Bitcoin, про найпопулярніші місця для будівництва криптовалютних ферм і про кількість викидів вуглекислого газу через видобуток криптовалюти..

Виявилося, що лише за минулий рік криптовалютні ферми викинули в атмосферу 69 млн тонн вуглекислого газу. Це трохи менше одного відсотка від сумарного викиду вуглекислого газу всіх електростанцій нашої планети. Це досить багато, враховуючи факт, що на Bitcoin припадає лише 0,03% всіх безготівкових транзакцій планети.

Якщо поширення біткойна піде усередненими темпами, то супутні енерговитрати призведуть до такого зростання викидів вуглекислого газу, що планета розігріється на 2°C усього за 16 років. Але навіть при мінімальних темпах поширення криптовалютники розігріють планету на цю ж величину, хоча вже за 22 роки.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я