Субота, 2 Березня, 2024

YouTube перетворився на магазин для користувачів Android та iOS

Найбільший у світі відеосервіс хоче, щоб користувачі не лише дивилися на ньому відео, а й купували запропоновані в роликах товари. YouTube запустив у тестовому режимі функцію магазину, яка дозволяє авторам відео створювати список перерахованих у ролику товарів.

Клацнувши на іконку цього списку в нижній лівій частині екрана, можна його розгорнути, щоб купити щось із запропонованого. Користувачі також зможуть дізнатися більше інформації про ці товари або переглянуті споріднені з ними відео.

Поки що функція працює лише на платформах Android та iOS. Вона також ще недоступна для користувачів за межами США.

Перші відомості про те, що YouTube планує запропонувати користувачам функцію магазину з’явилася восени 2020 року. Однак реклама Google Shopping почала з’являтися у відео YouTube ще у 2015 році.

Сьогодні доходи YouTube складаються головним чином із показів реклами. Google майже десятиліття тримав відомості про доходи YouTube в таємниці, але, як передбачали у 2018 році експерти, компанії довелося розкрити цю інформацію. На початку 2020 року холдинг Alphabet, якому належить YouTube та Google, опублікував, що у 2019 році реклама, розміщена на відеохостингу, принесла холдингу 15 мільярдів доларів.

Експерти кажуть, що YouTube сьогодні використовується не повністю. «YouTube є одним з найменш використовуваних активів, – каже президент стартапу електронної комерції Basket Енді Еллвуд. – Якщо вони хочуть інвестувати в це, це велика можливість для них».

Поки незрозуміло, як YouTube планує отримувати доходи від продажів товарів на своєму сайті. Одним із варіантів може бути передплата, яку оформлюватимуть автори каналів, щоб мати можливість прямих продажів на YouTube. За транзакції відеохостинг братиме комісію, яка в індустрії нині складає 30%.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися