Юзери розлюбили Facebook, але люблять Instagram

Експерти пояснюють надзвичайно низьку любов юзерів до Facebook проблемами з приватністю

Найбільша соцмережа планети втрачає любов своїх користувачів. Дослідження American Customer Satisfaction Index (ACSI) показує, що все більше юзерів відчувають невдоволення від Facebook. При цьому її дочірній продукт – Instagram – має більшу прихильність користувачів.

«Результати показують значну втрату задоволення користувачів від Facebook. Показники сайту впали на 6%, досягши мінімуму в індустрії з 63 балами, – йдеться у звіті. – Навіть улюблений об’єкт скарг користувачів – авіакомпанії – набирають 74 бали». Рейтинг Facebook у 63 бали із 100 можна уявити як трійку з мінусом за п’ятибальною шкалою. Лише кабельне платне телебачення має гірші результати, за даними ACSI.

Експерти пояснюють надзвичайно низьку любов юзерів до Facebook проблемами з приватністю. Соцмережу не один раз ловили на торгівлі недозволеним типом інформації, а також на тому, що вона надає доступ до профілів користувачів стороннім компаніям. Одним із найбільших таких скандалів став епізод з фірмою Cambridge Analytica. Тоді Facebook покарали штрафом на $5 млрд, що є дріб’язком на фоні заробітку цієї соцмережі у $16,9 в другому кварталі.

Користувачі також невдоволені Facebook через її нав’язливість у демонстрації реклами, складність вивантаження фото та відео. Ще юзерів турбує невисока якість новинної стрічки, засилля фейкових новин, профілів та відео.

Що цікаво, дочірній продукт Facebook – соцмережа Instagram – викликає більшу довіру та любов юзерів. Опитування ACSI, в якому взяли участь 8000 користувачів, показало оцінку Instagram на рівні 72. Такий же бал ця соцмережа мала і торік.

В ACSI пояснюють вищий бал Instagram проти Facebook тим, що користувачі аналізують лише поверхневі критерії. «Дані показують, що користувачі задоволені швидкістю роботи додатка, нав’язливістю реклами, навігацією всередині додатка, – кажуть експерти. – Факт, що Facebook володіє Instagram, швидше за все, не потрапляє до уваги користувачів і тому не впливає на зібрані ACSI дані».

Найбільш задоволені користувачі сервісом Pinterest, який набирає 80 балів, як і торік. Найбільший відеохостинг планети YouTube отримав цього року 78 балів – на три бали вище проти минулого року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я