Неділя, 19 Травня, 2024

З 2024 усі iPhone повинні випускатися з портом USB-C

Європа змушує Apple відмовитися від свого фірмового роз’єму Lightning. Усі iPhone повинні випускатися з портом USB-C, починаючи 2024 року.

Європейський Союз вимагатиме, щоб усі мобільні телефони, планшети та інші електронні пристрої мали порт для зарядки USB-C до кінця 2024 року. Wе означає, що такі продукти Apple, як iPhone та iPad, повинні будуть відмовитися від власного порту Lightning.

Європейські політики прагнуть до єдиного стандарту вже більше десяти років, посилаючись на значну кількість електронних відходів, викликаних зарядними пристроями, і незручності, які зазнають користувачі Android і iPhone, яким потрібні різні кабелі для різних пристроїв.

Наразі використання вендорами гаджетів порту USB є добровільним. Смартфони Android майже усі випускаються з роз’ємом USB, але інші гаджети часто мають проприєтарні чи нестандартні роз’єми. Тому європейські законодавці вирішили прийняти закон після того, як розчарувалася через відсутність прогресу у переході на єдиний стандарт.

Нові правила поширюються на електронні книги, навушники, цифрові камери, навушники та гарнітури, портативні ігрові консолі та портативні колонки. Ноутбуки також мають перейти на стандартний порт заряджання, але згодом – вони отримали паузу в 40 місяців після набрання чинності нових правил.

Нова вимога стандартного способу заряджання торкається лише порту USB. Бездротова зарядка не покривається цією ініціативою, але вимоги до неї можуть додати пізніше.

Нові правила також запропонують споживачам вибирати, чи хочуть вони зарядний пристрій при покупці нового пристрою. У ЄС запевняють, що нові правила будуть стимулювати повторне використання зарядного обладнання, заощаджуючи споживачам 250 мільйонів євро на рік і запобігаючи 11 000 тонн електронних відходів.

«Ми зробили звичайний зарядний пристрій реальністю в Європі, – заявив Алекс Агіус Саліба, доповідач Європейського парламенту з цього питання. – Європейські споживачі довго були розчаровані тим, що багато зарядних пристроїв накопичувалися з кожним новим пристроєм. Тепер вони зможуть використовувати один зарядний пристрій для всієї своєї портативної електроніки».

Використання USB-C у смартфонах та планшетах головним чином натикалося на протидію з боку Apple. Тепер вона або буде змушена створити спеціальне видання своїх продуктів для Європи, або буде змушена змінити дизайн для всіх ринків по всьому світу.

Apple наполегливо виступає проти будь-якої вимоги іншого порту, стверджуючи, що це призведе до величезної кількості електронних відходів, оскільки споживачі утилізують свої старі зарядні пристрої Lightning.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися