Понеділок, 4 Грудня, 2023

З новим MacBook із сенсорною панеллю треба бути дуже обережним

Фахівці iFixit визнали нещодавно презентований ноутбук MacBook Pro з TouchBar майже непридатним до ремонту. Вони поставили цьому гаджету один бал – найменшу можливу оцінку. При цьому версія MacBook без сенсорної панелі отримала від спеціалістів 2 бали за ремонтопридатність.

macbook

Єдиним плюсом MacBook Pro з TouchBar експерти назвали лише те, що трекпад можна зняти, не виймаючи батарею ноутбука. Решта особливостей конструкції з точки зору ремонтників має лише мінуси. Гвинти Pentalobe власної конструкції Apple, як і раніше, ускладнюють розбирання. Батарея ноутбука повністю приклеєна до корпусу. Процесор, оперативна і SSD-пам’ять припаяні до материнської плати.

macbook

Сенсорна панель TouchBar додає другий екран, який також складно замінити. Фахівцям Fixit не вдалося її демонтувати – через міцний клеї вони її зламали в процесі.

Сенсор TouchID дублює кнопку живлення і суміщений з чіпом T1 на материнській платі. Тому ремонт зламаної кнопки вмикання може потребувати повної заміни материнської плати.

Ще одна цікава особливість MacBook Pro з TouchBar – оманливі решітки динаміків. За ними немає вбудованих гучномовців – вони розміщені в іншому місці.

macbook

macbook

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися