Четвер, 29 Лютого, 2024

Стало відомо, коли електромобілі стануть рівними конкурентами бензиновим авто

Британські вчені спрогнозували, що електромобілі вже до 2022 року зможуть повноцінно конкурувати з машинами на бензиновому двигуні. Свої висновки вони опублікували в журналі Nature Energy.

електромобілі

У найбільш песимістичному сценарії ціни на автомобільні акумулятори обженуть вартість бензину не пізніше 2034 року. Автори також прогнозують, що у 2030-х роках стане економічно ефективним отримання в домашніх умовах електроенергії від сонячних дахів.

Подібних висновків учені дійшли, оцінивши темпи зниження вартості компонентів, які застосовуються в електричних акумуляторах і сонячних дахах.

Уже багато країн і компаній планують повністю відмовитися від вуглеводневих двигунів. Зокрема, на 2040 рік Франція намітила заборону продажу машин, які працюють на газу та бензині. Компанія Volvo збирається припинити виробництво автомобілів з виключно вуглеводневими двигунами на 2019 рік.

Попри всі зусилля влади та виробників, електричний транспорт залишається непопулярним серед користувачів. У лютому цього року вчені з британського Інституту автомобільної промисловості (IMI) спробували з’ясувати, чому електромобілі, незважаючи на численні переваги, досі залишаються аутсайдерами ринку продажів.

Британські вчені запитали двох тисяч водіїв про те, що заважає їм пересісти зі звичних автомобілів на електротранспорт. Майже 70% з них назвали головною проблемою високу вартість страхування. Наприклад, у Великій Британії страховка для електромобілів і гібридів обходиться власникам у півтора раза дорожче. Це результат значно вищої вартості ремонту електрокарів. Крім того, в Англії лише 1% автосервісів авторизований для роботи з електромобілями.

Близько 38% відсотків водіїв вважають питання забруднення навколишнього середовища безумовно важливим, проте лише 17% з них готові вирішувати його за допомогою власного гаманця.

А ось для молоді електромобілі є більш привабливими: перейти на них згодні 21% британців віком від 18 до 24 років, а серед тих, хто старше 55 років, таких знайшлося всього 9%.

За даними експертів, сьогодні у світі налічується близько 1,3 мільйона електромобілів. Аналітики припускають, що до 2035 року в США як мінімум 10% всіх нових транспортних засобів будуть електричними, через що вартість нафти буде неухильно знижуватися.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися