Середа, 6 Грудня, 2023

З’явився браузер, який перекладає інтернет самостійно: Firefox 118

Сьогодні існує багато можливостей перекладати відкриті у браузері вебсайти. Але всі такі перекладачі використовують сторонні онлайнові служби перекладів. При повільному інтернеті або перебоях з інтернет-каналами, змінами у політиці роботи служб перекладів їхні сервери можуть стати недоступними. Проте браузер Firefox 118 робить так, що користувач завжди зможе перекласти відкриту сторінку. Адже переклад відбувається локально, а не в «хмарі».

Вбудований у Firefox 118 перекладач працює повністю локально на вашому комп’ютері, на відміну від хмарного рішення, яке використовується Google Chrome та іншими браузерами. Окрім доступності в будь-який момент, локальний переклад також убезпечує від витоків перекладених текстів через «хмару».

Функція Firefox Fullpage Translation може автоматично перекладати сторінки на вашу бажану мову. Коли ви відвідуєте сторінку підтримуваною мовою, панель перекладу відкриється самостійно, або ви можете натиснути нову кнопку перекладу праворуч в адресному рядку. Інтерфейс виконаний стандартно і щось подібне реалізовано у багатьох браузерах, включаючи Google Chrome.

Ця технологія роками тестувалася як доповнення і вона розроблена у співпраці з Bergamot за фінансування Європейського Союзу. Функція повносторінкового перекладу була доступна в бета-версії Firefox 117, але Mozilla чекала, щоб розгорнути її для всіх користувачів Firefox.

Оскільки перекладач  у Firefox 118 використовує локалізовану модель перекладу, він може бути не таким точним, як Перекладач Google. Для деяких мов також потрібно одноразове завантаження мовного пакету у Firefox.

Firefox автоматично встановить оновлення на ваш комп’ютер, телефон або планшет, коли воно стане доступним. Щоб негайно перевірити та встановити будь-які доступні оновлення , клацніть піктограму меню у верхньому правому куті панелі інструментів браузера та виберіть «Про Firefox». Ви можете завантажити Firefox з офіційного веб-сайту Mozilla https://www.mozilla.org/en-US/firefox/new/

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися