Середа, 6 Грудня, 2023

Глава ЄС закликає Apple відкрити апаратну та програмну екосистему

Європа уже примусила Apple перейти на повсюдний роз’єм USB, але не зупиняється на цьому. Керівник індустріального сектору ЄС Тьєррі Бретон закликав генерального директора Apple Тіма Кука відкрити жорстко охоронювану екосистему апаратного та програмного забезпечення для конкурентів. Коментарі Бретона прозвучали після зустрічі з Куком у Брюсселі.

«Наступне завдання для Apple та інших великих технологій згідно з DMA (Законом про цифрові ринки) — відкрити свої ворота для конкурентів, — сказав Бретон Reuters. – Незалежно від того, чи йдеться про електронний гаманець, браузери чи магазини додатків, споживачі, які використовують Apple iPhone, повинні мати можливість користуватися перевагами конкурентоспроможних послуг низки постачальників».

Нещодавно прийнятий закон про цифрові ринки (DMA) встановлює перелік того, що можна і чого не можна робити власнику платформи, якого ще називають «привратником», бо він жорстко охороняє доступ до своєї платформи. Apple визнали таким «привратником», тому вона та низка інших технологічних компаній повинні дотримуватися певних правил для підвищення конкуренції.

Бретон також відкинув аргументи Apple про те, що проблеми безпеки та конфіденційності є причинами закритої екосистеми. «Положення ЄС сприяють інноваціям без шкоди для безпеки та конфіденційності», — сказав він.

Саме завдяки закону DMA власники iPhone зможуть вперше обирати, звідки завантажувати додатки. Перший легальний сторонній магазин додатків для iPhone від компанії Setapp уже готується до відкриття. А користувачі Facebook Messenger та WhatsApp зможуть спілкуватися з юзерами Viber та Telegram.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися