П’ятниця, 19 Квітня, 2024

За фотографією можна встановити смартфон, яким її зняли

Навіть якщо в знімку немає мета-інформації, фахівці все одно зможуть сказати, який гаджет її зробив. Дослідники з Університету штату Нью-Йорк у Буффало знайшли спосіб ідентифікувати смартфон за допомогою аналізу зробленої на нього фотографії. Для цього вони використовували особливість цифрової обробки зображень, яка відома як нерівномірність фоторезонансу (PRNU).

PRNU виникає через недосконалість у виробництві сенсорів камери. Через невеликі відмінності мільйони пікселів у сенсорі можуть створювати кольори трохи яскравіше або темніше за норму. На знімках вони виглядають як системні спотворення. Помітити його звичайним поглядом неможливо, але ці унікальні для кожної камери спотворення можна розгледіти за допомогою спеціальних фільтрів.

Зазвичай для проведення аналізу на основі PRNU потрібно 50 зроблених на одну камеру знімків. Але дослідники з’ясували, що у випадку зі смартфонами достатньо однієї фотографії, оскільки сенсори в них у десятки разів менше, ніж у традиційних цифрових фотоапаратах.

«Як і сніжинки, кожен смартфон унікальний, – зазначає головний дослідник Куй Рен. – Кожен пристрій, незалежно від виробника, можна визначити з допомогою мікроскопічних дефектів зображення, які присутні на знімку. Це те ж саме, що підбирати кулі до пістолета, тільки ми підбираємо фотографії до камери смартфона».

Дослідження було проведено з використанням 16 тисяч зображень, 30 смартфонів iPhone 6 і 10 смартфонів Samsung Galaxy Note 5. Точність тестів досягла 99,5 %.

За словами дослідників, їхнє відкриття можна буде використовувати для підтвердження особи при знятті готівки через банкомати або здійсненні покупок. Фото, зроблене на смартфон клієнта, буде використовуватися для аутентифікації.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися