Неділя, 16 Червня, 2024

Виробники смартфонів не вміють називати гаджети

Китайський стартап OnePlus скоро покаже новий телефон. Офіційних відомостей поки немає, але наявні джерела кажуть, що це буде черговий стильний апарат, який працюватиме чудово. Але в ньому найкраще не апаратні характеристики, а його назва. Девайс називатиметься просто OnePlus 3.

6S-apple-campaign-feature-750x290
Маркетингова компанія 6S Marketing з Нью-Йорку прохає Apple використати інше ім’я для майбутнього телефону. Компанія працює під такою назвою з 2000 року.

Проста назва. Жодних зайвих символів: не OnePlus X-3, не OnePlus Three Extreme Plus, не OnePlus 3S Pro та не OnePlus Universe M3. Назва проста й осмислена, чого не можна сказати про більшість інших апаратів на ринку.

25946-1gmfqmj[1]
Спробуйте самі вгадати, якою буде назва наступного мобільника Apple

Гаджети протягом довгого часу носили надскладні назви. Історичний портативний музичний плеєр Sony Walkman насправді називався Walkman TPS-L2. Оновлення ігрової консолі Xbox від Microsoft носило ім’я Xbox 360, а третє покоління іменувалося Xbox One. Термінатор Арнольда Шварценеггера мав індекс T-800.

Але всі ці машини розроблялися як унікальні продукти, котрі існують без змін протягом певного часу. Вони не належать до численних «клонованих» продуктів, які отримують щорічні оновлення. Мова йде про розмаїття Android-апаратів, які часто мають складні і безглузді назви.

Незрозуміла логіка

Компанія LG, наприклад, торік випустила смартфон V10. При цьому апаратів серії V з першого по дев’ятий не існує – це був перший мобільник лінійки. Залишається питанням, як буде називатися новий смартфон, який вийде восени: V20 чи V11.

У 2012 році HTC відкрила свою флагманську лінійку One апаратом One X. Через рік його послідовником став One M7. Потім були One M8 і M9, а цього року індекс втратив буквені позначення та став цифровим – 10. За кадром залишається HTC One A9, який вийшов через рік після One M9.

За даними VentureBeat, Lenovo в цьому році може змінити назву флагмана Moto X на Moto Z, пропустивши літеру Y, яка наступна після ікса. А Sony дещо раніше заявила про абсолютно протилежну дію: лінійка смартфонів Xperia буде називатися Xperia X замість Xperia Z.

Z3-Tablet-compact-600x343
Один з прикладів довгої назви гаджета

В інших виробників ситуація схожа. Наприклад, у культурі багатьох країн літера «A» має найвищу категорію. Але в гаджетах Samsung Galaxy A апаратні характеристики гірші, ніж у серії S. Ось ще один приклад: модель Nexus 5X вийшла через рік після Nexus 6. Смартфон Huawei c P2 «підстрибнув» до P6. За назвами Xiaomi redmi note 3, redmi note 3 prime, redmi note 3 pro, redmi note 3 pro prime ховається модифікація одного апарату. У меню цих мобільників написано просто redmi note 3.

За матеріалами: Forbes

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися