Середа, 22 Травня, 2024

За правильність Wikipedia боротиметься штучний інтелект

Онлайн-енциклопедія Wikipedia отримала новий інструмент, який допоможе автоматично визначати некоректні правки матеріалів ресурсу. Сервіс ORES (Objective Revision Evaluation Service) перевірятиме всі правки на наявність спаму або тролінгу. Творцем ORES є Wikimedia Foundation.

Розробники говорять, що новий сервіс працює, як рентгенівські окуляри, і тому він отримав відповідний логотип. Система тепер виділятиме все, що виглядає підозрілим, а потім відправлятиме на перевірку редактору-людині. Якщо адміністратор вирішить не використовувати правку, користувач, який запропонував її, отримає повідомлення .

Команда енциклопедії навчила систему розрізняти зловмисні і ненавмисні помилки у поправках. Навчання проводилося на прикладах реальних матеріалів. Середній час аналізу тексту становить близько 100 мілісекунд. Зараз підтримується робота з 14 мовами.

Це вже не перший інструмент, який працює на благо онлайн-енциклопедії. Раніше такі системи теж намагалися навчити працювати, але старі сервіси не бачили різниці між «шкідливою правкою» і звичайною помилкою людини.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися