Запропоновано концепцію віртуальних електростанцій: за участі електромобілів та смарт-будинків

У Німеччині така віртуальна електростанція об’єднала понад 1000 джерел енергії на викопному паливі, сонці, вітрі та воді разом з чотирма мережами ліній електропередач

Електростанції наступного покоління можуть виявитися віртуальними. Вони не будуть являти собою установу, розміщену в одному місці. А її головними елементами можуть стати панелі та акумулятори смарт-будинків та електромобілі.

Можливість реалізації віртуальних електростанцій дає зростання кількості невеликих джерел генерації. Все більше будинків мають на власних дахах сонячні панелі, дехто встановлює власні вітряні чи сонячні ферми. Електромобілі також є пересувними енергетичними комірками.

Сьогодні ці невеликі джерела енергії працюють автономно та не взаємодіють один з одним. Однак завдяки сучасним технологіям та програмному забезпеченню їх можливо об’єднати в єдину віртуальну електростанцію. Такі зможуть компенсувати пікові навантаження на енергомережі та запобігти віяловим відключенням через перевантаження.

Концепція віртуальних електростанцій останніми роками набирає популярність, оскільки вирішує кілька великих проблем традиційного централізованого підходу до енергосистем. Розподілені в просторі невеликі джерела енергії виявляються більш стійкими до природніх та техногенних подій, наприклад, ураганів та пожеж, порушених електроліній тощо.

Для ефективної роботи віртуальних електростанцій необхідні системи, які здатні оброблювати великі обсяги даних. Одним із рішень цієї проблеми може виявитися штучний інтелект, який здатний самостійно аналізувати гігантські обсяги інформації та видавати зручний для людського сприйняття результат.

Іншим питанням віртуальних електростанцій є законодавство, яке повинно забезпечити прийнятні правила їхньої роботи та інтеграцію в загальний ринок енергії. Експерти вбачають оптимальним співпрацю віртуальної електростанції з реальною електростанцією. Перша отримає надійного представника в енергосистемі, друга – резервне джерело енергії для покриття раптових потреб споживання.

Віртуальні електростанції уже розгортають у всьому світі. Вони працюють у США, наприклад, у штатах Каліфорнія та Юта, в Австралії. У Німеччині така віртуальна електростанція об’єднала понад 1000 джерел енергії на викопному паливі, сонці, вітрі та воді разом з чотирма мережами ліній електропередач. Загальна потужність такої віртуальної електростанції складає 796 МВт, і вона стабілізує енергосистему всієї країни.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я