П’ятниця, 23 Лютого, 2024

Жовтий на світлофорах подовжать: як оштрафований інженер міняє глобальні налаштування перехресть

Уже найближчим часом жовте світло світлофорів у 90 країнах світу відображатиметься довше. Це наслідок того, що дружина інженера Метса Ярлстрома отримала штраф за проїзд на червоне світло. Чоловіку не хотілося оплачувати $260 за те, що його жінка проїхала перехрестя на 0,12 секунди після ввімкнення червоного світла світлофора. Інженер змусив Міжнародний інститут інженерів транспорту переглянути настанови, які діяли вже понад півсторіччя.

Історія почалася, коли Лорі Ярлстром у 2013 році отримала автоматизований штраф за проїзд на червоне світло у місті Бівертон, США. За це, окрім штрафу $260, страхова компанія також позбавила сімейство преміальної страховки. Метсу не сподобалося покарання, і він подав судовий позов зі скаргою, що жовте світло не враховує різні ситуації на перехресті, коли автівка знижує свою швидкість, наприклад, для повороту.

Наявна формула розрахунку тривалості горіння жовтого світла використовується з 1960-х років. Розрахункову формулу подали в науковій статті інженери General Motors в 1959 році. Вони вивели середню тривалість жовтого світла в місті – 3 секунди. Цікаво, що ця наукова стаття з’явилася через те, що один з її авторів, Алексей Марадудін, теж отримав штраф за проїзд на червоне світло, і йому це не сподобалося.

Ярлстром у 2015 році, вигравши суди, подав в Міжнародний інститут інженерів пропозицію збільшити розрахований у 1960-х роках час до 4,5 секунд. Організація планує розглянути та затвердити фінальний документ з рекомендацією на початку 2020 року.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися