П’ятниця, 14 Червня, 2024

Злодійські Wi-Fi перетворюють iPhone на «цеглини»

Спеціально сконфігуровані мережі Wi-Fi можуть бути причиною, чому ваш iPhone раптово став «цеглиною». Про це дізналися фахівці фірми з кібербезпеки Krebs on Security. За їхніми словами, відрізнити «погану» мережу Wi-Fi від «хорошої» не вийде.

Причина багу в тому, як пристрої Apple постійно звіряють час із серверами Network Time Protocol в інтернеті. А також через те, що телефони автоматично під’єднуються до мереж з однаковою назвою. А саме – якщо встановити час на пристрої на 1 січня 1970 року, тоді гаджет перетвориться на «цеглину». Виставити такий час можна дистанційно без відома власника телефона.

Наприклад, кав’ярні Starbuck’s надають безплатний Wi-Fi з назвою мережі attwifi. Коли ви зареєструєте в ній свій iPhone, наступного разу вам достатньо буде лише витягнути мобільник із кишені та активувати Wi-Fi, щоб підключитися до неї.

Цим можуть скористатися зловмисники, які можуть розгорнути власну бездротову мережу. Її сигнал буде потужнішим, і тому телефон імовірніше підключиться до неї. Далі зловмисники переправляють запити на власні сервери Network Time Protocol, які дають команду iPhone встановити дату 1 січня 1970 року.

«Тестові iPad, які підключилися до «злісної» мережі, перезавантажилися, почали зворотний відлік часу і перегрілися. Не зовсім зрозуміло, чому гаджети так поводилися, – написали експерти у своєму блозі. – Коли ми через 15 хвилин підключили другий iPad, на першому вже була дата 15 грудня 1968 року. Ми зупинили експеримент на позначці 1965, і до того часу температура iPad була як у щойно приготованого стейку». Експерти зазначили, що девайси перегрілися до 54 градусів Цельсія.

Рішення цієї проблеми поки що єдине – оновити версію iOS до 9.3.1. У ній Apple виправила баг 1970.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися