П’ятниця, 8 Грудня, 2023

Зв’язок AMEBA: подзвонити можна навіть із-під землі

Агентство перспективних оборонних розробок DARPA працює над перспективною технологією зв’язку. Вона дозволить водолазам та шахтарям дзвонити без підйому на поверхню. У DARPA кажуть, що нова технологія забезпечить обмін текстовими і голосовими повідомленнями.

updateimage_619x316_v3

Радіохвилі слабко проникають у воду та в землю – досить зайти у глибокий підвал, щоб у цьому переконатися. Тому сьогодні водолази, наприклад, використовують для зв’язку під водою спеціальні гідроакустичні передавачі. Вони транслюють повідомлення у вигляді звукових сигналів, але на коротку відстань – не більше кілометра. Підводні човни для зв’язку використовують радіохвилі низьких і наднизьких частот. Передавачі таких сигналів мають дуже довгі антени і займають багато місця. Наприклад, станція зв’язку ВМС США в Катлері в штаті Мен займає вісім квадратних кілометрів і має 26 антен висотою 305 метрів кожна. При цьому сигнали станцій зв’язку з підводними човнами можуть проникати під воду на глибину до 40-50 метрів, а швидкість пересилання інформації – до 300 біт на секунду. Для зв’язку з підземними об’єктами використовуються радіопередавачі, які працюють у діапазоні двох-восьми кілогерц і «пробивають» на глибину до 200 метрів.

Новий проект компактних систем зв’язку отримав назву AMEBA (A Mechanically Based Antenna). Система працюватиме у двох діапазонах — ультранизьких частот. Для передачі сигналів планується використовувати спеціальні механічні антени. У них використовуватимуть магніти або спеціальні діелектрики електрети. Під час передачі ці елементи з необхідною частотою будуть рухатися один відносно одного, що буде приводити до виникнення електромагнітної індукції та змінного електромагнітного поля. Основні дослідницькі роботи з проекту почнуться у 2017 році.

 

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися