П’ятниця, 1 Березня, 2024

Google впроваджує «знак походження» для APK-файлів з Google Play

Android фактично залишився єдиною ОС, яка надає користувачам право завантажувати додатки, як їм хочеться. Однак при цьому Google складно контролювати джерела розповсюдження програм для своєї ОС. Тому у файлах APK, які знаходяться в Google Play, з’явиться «знак походження».

Пошуковий гігант додаватиме метадані з безпеки у кожен файл APK на серверах Google Play. Це не потребуватиме якихось дій від програмістів чи користувачів. Дані впроваджуватимуть в блок APK Signing Block, завдяки чому вони не вплинуть на роботу додатка, але дозволять бути певним, що файл APK отриманий саме з магазину Goole Play.

У Google пояснюють впровадження «знака походження» бажанням допомогти розробникам розширити аудиторію. Особливо в країнах, де поширене передання додатків від людини до людини, оскільки в таких регіонах дорогий або повільний мобільний інтернет.

Впровадження метаданих також дозволить Google отримати більший контроль над встановленими в телефоні додатками. Пошуковий гігант знатиме, які з них отримані з Google Play, навіть якщо файл APK передали по Bluetooth чи іншим способом. Як тільки смартфон вийде онлайн, сервіси Google Play відразу запропонують оновлення таких програм.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися