П’ятниця, 19 Липня, 2024

Популярність віртуальних асистентів буде рости – аналітики

Технологічні гіганти – Google, Apple, Microsoft і Amazon – останніми роками активно розробляють і вдосконалюють віртуальних асистентів, які повинні змінити спосіб взаємодії з пристроями, розповідає phonearena. Але користувачі поки не поспішають повністю переходити на голосове управління, і шанс зустріти на вулиці людину, яка б спілкувалася із Siri, Cortana або Google Assistant, близький до нуля.

google-siri-cortana

Незважаючи на це, аналітики з дослідницької компанії Gartner впевнені, що до 2019 року 20% усіх взаємодій користувачів з їхніми смартфонами будуть здійснюватися саме за допомогою віртуальних помічників. Такий прогноз був зроблений на основі щорічного огляду мобільних додатків на ринках США, Великобританії та Китаю.

Дослідження Gartner показує, що в середньому більше 37% респондентів у США і Великобританії використовують віртуального асистента принаймні один раз на день. Найчастіше учасники опитування зі США і Великобританії використовували додатки Google Now і Siri від Apple. Першим асистентом користувалися принаймні один раз за останні три місяці 44,5% опитуваних, а другим – 54%. У Китаї популяризація віртуальних помічників проходить ще швидше.

«Роль цих помічників буде посилюватися за рахунок зростання їхньої популярності серед користувачів смартфонів. Ми очікуємо, що штучний інтелект, машинне навчання і віртуальні персональні асистенти будуть одним з головних трендів починаючи з 2017 року. Це призведе до зникнення багатьох мобільних додатків, які стануть частиною віртуальних помічників», – заявила Аннетт Ціммерманн, директор з досліджень Gartner.

Компанія також нагадує про те, що голосові команди – не єдиний спосіб взаємодіяти з віртуальними помічниками. Gartner наводить у приклад Facebook Messenger, який дозволяє здійснювати купівлі та замовляти автомобілі Uber без окремих спеціалізованих додатків.

Фахівці Gartner також очікують, що до 2020 року у світі налічуватиметься близько 7 мільярдів персональних гаджетів: 1,3 мільярда носимих девайсів і 5,7 мільярда пристроїв інтернету речей, більшість з яких буде пристосована до керування з мінімальною або нульовою кількістю дотиків до них.

Олексій Ліщук
Олексій Ліщук
IT-журналіст з давніх-давен. Володіє унікальним талантом знаходити чудові речі в китайських інтернет-магазинах.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися