Середа, 22 Травня, 2024

$10 квадрильйонів будуть у кишені: NASA дало зелене світло на запуск місії

Сьогодні вся економіка планети Земля оцінюється приблизно в 110 трильйонів доларів. А тепер уявіть, що існує велика каменюка, яка коштує в 90 разів дорожче. Це астероїд Психея, вартість якого оцінюється в 10 квадрильйонів доларів. І NASA дало зелене світло на запуск місії з вивчення можливості покласти ці гроші в кишеню, видобуваючи корисні копалини на цьому астероїді.

Пояс астероїдів між Марсом і Юпітером в основному є уламками, що залишилися від створення Сонячної системи. За оцінками, корисних копалин у поясі достатньо, щоб видати чек на 100 мільярдів доларів кожній людині на Землі.

Звичайно, це все лише потенційне багатство. Фактично видобути його – це інша справа, але кілька компаній уже шукають способи почати комерційний видобуток астероїдів . Саме тому місія «Психея» має наслідки, що виходять за межі чисто наукової мотивації дізнатися більше про походження планет.

Маючи діаметр 138 миль (222 км), астероїд Психея досить звичайний для своїх розмірів. Що відрізняє його від інших, так це те, що це астероїд класу M. Тобто він металевий. Його тіло переважно складається з нікелю та заліза, і воно схоже на те, який можна було б очікувати знайти в ядрі планети, що робить його дуже цікавим для вчених.

Наскільки Психея складається з металу, а скільки з каменю, ще належить з’ясувати, і перша місія Psyche в глибокому космосі вартістю 985 мільйонів доларів США має дослідити це.

На жаль, місія, яка спочатку була запланована на серпень 2022 року, була відкладена через дуже знайому проблему із Землею. NASA — це дуже велика організація, яка покладається на складну мережу університетів, підрядників, субпідрядників і спеціалістів для виконання своїх космічних місій. Однак іноді ця складність може призвести до бюрократичних помилок епічного масштабу.

У випадку з «Психеєю» місії завадили обмеження, пов’язані з COVID-19, проблеми з персоналом, проблеми зі зв’язком і недоліки в управлінні. Це призвело до призупинення планів запуску на час проведення розслідування, а проблеми були вирішені шляхом покращення нагляду та впровадження нових способів вимірювання успіху команди, а також уточнення ролей і переконання, що правильні люди з потрібними навичками були належним чином призначені до завдань.

Тепер, коли незалежна експертна рада задоволена, Psyche має дозвіл на запуск у жовтні 2023 року. Щоб досягти астероїда за допомогою його сонячно-електричної системи двигуна Холла, знадобиться п’ять років і 10 місяців. Зонд планує вийти на орбіту навколо тіла щонайменше на 26 місяців, протягом яких він вивчатиме склад, гравітацію, щільність і внутрішність Психеї.

«Мені приємно, що рада незалежної перевірки надзвичайно позитивно оцінила наполегливу роботу лабораторії JPL у виправленні проблем, викладених у первинному звіті ради, — сказала Нікола Фокс, помічник адміністратора Управління наукових місій NASA. – Ми знаємо, що робота не закінчена. У міру просування вперед ми співпрацюватимемо з JPL, щоб гарантувати, що ці впроваджені зміни й надалі залишатимуться пріоритетними, щоб Psyche та інші місії в портфоліо JPL були успішними».

За матеріалами: NASA

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися