Понеділок, 24 Червня, 2024

5 речей, про які варто згадати перед покупкою нового роутера Wi-Fi

Роутери Wi-Fi сьогодні стали ключовим елементом у забезпеченні інтернетом квартир та будинків. У продажу є сотні моделей, і постає питання як обрати серед них найбільш підходящу для своїх потреб. Ось п’ять речей, про які варто пам’ятати при виборі.

  1. Вказані швидкості нічого не значать

В характеристиках сучасних роутерів вказані шалені цифри максимальної швидкості – гігабіти за секунду. Наприклад, роутер з маркуванням AX6000 обіцяє до 6 Гбіт/с. Однак такі цифри варто ігнорувати, оскільки це проста сума теоретично можливих максимальних швидкостей в різних режимах. На практиці роутер з девайсом працює в одному режимі і в умовах, далеких від лабораторних. Тому реальні швидкості будуть не гігабіти, а мегабіти. В кращому випадку це кілька сотень мегабіт на секунду, в найгірших умовах – десятки мегабіт на секунду.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram: https://t.me/techtodayua

  1. Роутер не визначає швидкість інтернету

Купуючи роутер із дуже високою швидкістю передачі даних не варто розраховувати на прискорення інтернету. Адже її обмежує інтернет-провайдер і, швидше за все, навіть вашого старого роутера вистачало, щоб досягати максимально доступної швидкості доступу в інтернет.

В Україні поширене підключення на швидкості 100 Мбіт/с, що в кілька разів повільніше старого стандарту Wi-Fi 4 (n) зі швидкістю до 300 Мбіт/с.

Це не значить, що купувати швидкий роутер не варто. Такі девайси пришвидшать обмін даними локально – між ноутбуками, планшетами, смартфонами, домашніми серверами, під’єднаними до однієї мережі Wi-Fi.

  1. Потурбуйтеся про покриття

Розмірковуючи про Wi-Fi потрібно пам’ятати про його покриття. В дальніх кімнатах рівень сигналу може бути слабким, що знизить максимально доступну швидкість передачі. Також швидкість передачі вашого знижують сусіди – кілька роутерів на одному каналі заважають один одному.

Для збільшення покриття можна скористатися репітерами – це спеціальні гаджети, які ретранслюють Wi-Fi, збільшуючи його покриття. Подібна функція доступна в деяких роутерах. При цьому швидкість роботи Wi-Fi знизиться.

Зменшити вплив сусідських роутерів на свій Wi-Fi можна, змінивши канал його роботи на більш вільний. Подивитися наповненість Wi-Fi можна з додатком Wi-Fi Analyzer. Подробиці читайте в пораді «Как с Android повысить производительность домашнего Wi-Fi».

  1. Подивіться на Wi-Fi у своїх гаджетах

Роутер може підтримувати купу технологій, націлених на підвищення швидкості бездротової передачі. Однак вони будуть використовуватися лише якщо кінцеві пристрої їх також підтримують.

Наприклад, більшої швидкості передачі та стабільності можна досягнути, змінивши частоту роботи Wi-Fi з 2,4 ГГц на 5 ГГц. Однак багато смартфонів та планшетів, особливо з бюджетної категорії, не підтримують 5 ГГц. В діапазоні 2,4 ГГц часто канал 11 є найменш наповненим, проте не всі адаптери Wi-Fi в гаджетах його підтримують.

  1. Не гоніться за найновішим

Володіння найновішою моделлю гаджета може виявитися не таким радісним, як очікувалося, через баги в його програмному забезпеченні. Останні роки в індустрії споживацької електроніки виробники зменшують затрати на тестування продукції, перетворюючи юзерів на тестерів. Купівля роутера Wi-Fi, який вже певний час продається на ринку, підвищує шанс на відсутність проблем, що супроводжують свіжі гаджети.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися