Нова технологія моніторингу тіла уві сні працює так, як авіаційний радар

Нова система під назвою BodyCompass кріпиться на стіні та аналізує радіосигнали в приміщенні та їхнє віддзеркалення від об’єктів

Науковці Массачусетського технологічного інституту розробили компактну та бездротову систему моніторингу положення тіла користувача уві сні. Вона працює дуже схоже на авіаційний радар і для роботи використовує радіотехнологію.

Відстеження положення тіла уві сні має важливе практичне значення для моніторингу здоров’я. Наприклад, неможливість повернутися з одного боку на інший часто є ознакою розвитку хвороби Паркінсона.

Нова система під назвою BodyCompass кріпиться на стіні та аналізує радіосигнали в приміщенні та їхнє віддзеркалення від об’єктів, з відбитими радіохвилями від грудей та живота включно. Отриману інформацію система відправляє в «хмару» для обробки.

Аналізом інформації займається нейромережа, яка натренована на 200 годинах інформації про сон від 26 користувачів. Дані від них збиралися натільними сенсорами. Точність розпізнавання положення тіла з допомогою нової системи складає 94%.

У майбутньому BodyCompass зможе під’єднуватися до інших гаджетів для моніторингу сну, як то «розумних» матраців. Наприклад, коли користувач з епілепсією займає потенційно небезпечне положення уві сні, система може подати команду на матрац, щоб той розбудив користувача. Також система може зменшувати апное (хропіння), повідомляти опікунів про необхідність повернути нерухомого пацієнта.